Czy warto korzystać z robotów przemysłowych? Jakie korzyści dzięki tym urządzeniom jesteśmy w stanie osiągnąć?

29 marca, 2023
Ostatni czas to dla rynku robotyki przemysłowej okres bardzo dobrej koniunktury, to sprawia, że branża odrobiła straty, które zostały poniesione w okresie kryzysu, w 2009 roku. W samej Europie liczba oferowanych robotów przekroczyła jakiś czas temu 35 tyś. sztuk, zaś globalnie dostarczono ich prawie sto czterdzieści tysięcy. Zmienna jest również struktura rynku, gdyż do inwestowania wrócił sektor motoryzacyjny, branża, jaka jest kluczowym odbiorcą robotów przemysłowych.

W krajowej branży robotyki przemysłowej rzeczywiście istnieje parę grup firm jakie oferują usługi serwisowe dla przemysł (zobacz także Filtry dla przemysłu)u. Jedną z najbardziej istotnych są przedstawicielstwa, czyli oddziały zagranicznych producentów. W większości sytuacji zajmują się one oferowaniem szerokiej gamy robotów, pewne z nich jednakże “oferują wdrożenia. Do tego rodzaju grupy można zaliczyć również dostawców manipulatorów. Roboty przemysłowe i maszyny znaleźć możemy też u dystrybutorów, jacy na naszym rynku reprezentują dane marki.

przemysł

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Trzecią z grup firm są integratorzy systemów. W takiej sytuacji są to właściwie najbardziej ważni dostawcy robotów do końcowych klientów, którzy odpowiadają za uzupełnienie robota o manipulator, również jego oprogramowanie i praktycznie wytworzenie pełnej aplikacji. Takie firmy współpracują z różnymi dostawcami robotów, często także specjalizują się w pewnych segmentach rynku oraz rodzajach aplikacji. Na pewno warto korzystać z robotów przemysłowych. Argumentem który za tym przemawia jest na pewno możliwość zniżenia kosztów wytwarzania przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości towarów oraz powtarzalności procesów produkcyjnych. Takie koszty trzeba tutaj rozumieć nie tylko te mające związek z zastąpieniem personelu, lecz również zmniejszeniem zużycia surowców, energii i pomniejszeniem liczby wadliwych produktów.

Obowiązkowa jest też niezawodność urządzeń a także większa szybkość wytwarzania, co ma wpływ na wzrost wydajności produkcji. Co więcej, w części zastosowań, w jakich narażone jest zdrowie oraz życie personelu, korzystanie z robotów przemysłowych jest wręcz koniecznie.oryginalny serwis www cięcie plazmą wrocławWłaściwym przykładem jest praca w strefach zagrożonych wybuchem oraz w miejscach występowania środków chemicznych groźnych dla każdego z nas.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.