Życie z reguły nie bywa usłane różami i nasze stosunki z szefem mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

26 lutego, 2022
Niestety nierzadko zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.
Niektórzy posiadają pracę idealną. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, kierownik, godziny pracy, współpracownicy, zadania i nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service

Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich ludzi jest na pewno niewiele, bo cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak ludzi, którzy twierdzą, że mankamenty ich pracy są mało denerwujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Niekiedy niestety sytuacja staje się tak bardzo okropna, że należy pomyśleć o odwrocie. Najmądrzejszym rozwiązaniem będzie wówczas szukanie nowej pracy.

Czyżbyś czuł chęć na więcej tekstów na opracowany tu temat? Zachęcamy więc do następnej witryny – po prostu naciśnij to wniosek o przeliczenie emerytury i przenieś się do naszego serwisu.

Gdy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zaproponować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to najlepsze wyjście dla tych, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać siedzenia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić. Powinniśmy jednak starać się dojść do ugody. Można na przykład zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wówczas też wybrać cały zaległy urlop.

Ważne wydaje się być to, żeby być świadomym tego, że takie porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.