Jakiego rodzaju nastawienie powinien mieć trener osobisty względem swych klientów?

9 lutego, 2022
Trener osobisty to osoba, która powinna posiadać znaczną merytoryczną wiedzę, aby umieć odpowiednio mobilizować swych klientów do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Może tutaj rozchodzić się o zmianę metody patrzenia na ludzi, osiągnięcie lepszych rezultatów w sporcie albo w pracy.
reklama

Autor: a olin
Źródło: http://www.flickr.com
Jak sama nazwa tego zawodu wskazuje, jest to trener osobisty, czyli przekazywane przez niego wskazówki muszą być skierowane wyłącznie do konkretnego człowieka. Jeśli chodziłoby o cenę, jaką trzeba płacić za jego pomoc, to jest ona zależna od dużej ilości czynników. Są to m.in. jego skuteczność, miasto czy też rodzaj zaleceń. W stolicy godzinna stawka waha się w przedziale 50-200 złotych. Ważne jest także to, czy będzie Ci się z nim dobrze współpracować. Z tego też powodu należałoby umówić się na pierwsze spotkanie.

Zajmujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij ten link, w serwisie sap jpk, który w tamtym miejscu się znajduje, również jest coś wartościowego.

Jeżeli spodobają Ci się jego rady i będzie potrzebna Ci jego wizytówka trener personalny z pewnością Ci ją da. Warto jest skorzystać z jego oferty. Zazwyczaj robią to osoby, które chcą odmienić swą sytuację życiową albo choćby formę. Porada taka mogłaby się wyrażać przez konsultacje dietetyczne lub rozpisanie rozkładu treningów.

Taki trener osobisty powinien reprezentować holistyczne nastawienie do klienta. Powinien sugerować zdrowy tryb życia, a to można rozumieć na kilka sposobów. Przykładowo świadczenia trenera muszą uwzględniać wspieranie aktywności fizycznej także poza godzinami treningów czy świadomości ruchowej ich organizmu.

Trener mógłby także uczyć interpretowania sygnałów wysyłanych przez organizm. Chodzi tu m.in. o przyczyny pojawiania się skurczy. Poza tym trener może też uczyć kupowania dobrych produktów czy też potraw w restauracjach.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.