Czy brać pod uwagę plazmowe wycinanie blachy HARDOX?

29 marca, 2023
Blacha to produkt, którego wykorzystywanie jest ogromnie bogate. Szczególnie blacha trudnościeralna, której twardość pozwala na wykorzystanie w prawie każdej gałęzi usług. Potrzebujemy jej do wyrobu prowadnic, ślizgów, podajników, sit, rozdrabniaczy oraz wielu podobnych akcesoriów. Z tego względu trzeb także mieć świadomość tego, w jakim miejscu i jaką metodą można taką blachę wyciąć.

http://www.stal-hurt.com/

Zwłaszcza chętnie wykorzystywana w obszarze blach trudnościeralnych jest blacha HARDOX. Blachy trudnościeralne HARDOX charakteryzują się bardzo dużą trwałością w połączeniu z uodpornieniem na czynniki ocierające, a to sprawia, że jest to produkt wyjątkowy w klasie blach trudnościeralnych. Poza napomkniętych wyżej zastosowań danego materiału, mamy możliwość wykorzystać go także jako przekładnie, koła zębate, tarcze, frezy oraz każde te elementy maszynowe, jakie muszą charakteryzować się nadzwyczajną trwałością na zużycie. Blachy trudnościeralne maja możliwość być docinane za pomocą gazu, wiązki laserowej, plazmy, a – co ciekawe – taże strumienia wody. Najpopularniejszą metodą wydaje się mimo wszystko plazmowe cięcie blach. Oczywiście wycięte blachy trudnościeralne HARDOX mogą być stosownie wiercone, nagwintowywane, frezowane i formowane np. w kręgi, rurki czy lejki.http://elmet-produkcja.pl/spawanie spawanie wrocław

Ważnym atutem nożyc GSC 10,8 V LI jest wydajny akumulator litowo jonowy, niewielki ciężar tylko 1,4 kg oraz zwarta konstrukcja.

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch-media.pl

Blachy trudnościeralne Hardox to materiał unikalny, pochodzący wprost ze szwedzkich hut. Rzecz jasna wyrabiana jest w wielu rodzajach, rozmiarach i twardościach, a zatem wybór jest naprawdę pokaźny. Przetwarzanie tej materiału nie jest bynajmniej łatwe, a dziać może się to wyłącznie w profesjonalnych przedsiębiorstwach, jakie specjalizują się w pracy z blachami trudnościeralnymi. Plazmowe cięcie blach to najczęściej wybierana metoda, bo jest to proces wycinania metalu przy pomocy łuku plazmowe, a zatem możliwy do robienia w sposób mechaniczny. Plazmowe cięcie blach może zostać wykonane przy pomocy przecinarek CNC lub mechaniznów w przemyśle, gdzie epicentrum gorąca topiącym metal (zobacz laserowe wycinanie blachy) jest wspomniany łuk plazmowy jarzący się między elektrodą a kruszywem poddawanym procesom obrabiania. To sposób, jaki jest najprostszym oraz najbardziej wydajnym ze wszystkich dostępnych metod docinania blach trudnościeralnych, typu blachy HARDOX.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.