Podstawowe informacje na temat giełdy papierów wartościowych

Kwiecień 28, 2019
Pragnąłbyś dowiedzieć się czegoś o giełdzie papierów wartościowych? Rozmyślasz nad rozpoczęciem kariery giełdowego inwestora? Przejrzyj artykuł oraz dowiedz się więcej.
W ekonomii do czynienia mamy m.in. z giełdami towarowymi.

koparka

Źródło: www.flickr.com
Ogród pełen cienia

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Na ogół handluje się tam towarami rolno-spożywczymi a także podstawowymi surowcami, jak ropa czy miedź. Jednakże z reguły pod pojęciem giełdy rozumie się giełdy papierów wartościowych. Współcześnie giełdy papierów wartościowych są ekstra-nowoczesnymi targowymi placami, na których spotykają się kupujący jak też sprzedający te papiery, przede wszystkim akcje przedsiębiorstw notowanych na danej giełdzie (lecz obraca się również obligacjami, certyfikatami inwestycyjnymi. Na giełdzie w Nowym Jorku notowanych jest blisko 3 tysiące czołowych przedsiębiorstw świata i USA, w Warszawie z kolei mniej więcej 350 firm, w tym już kilkadziesiąt zagranicznych.
Jak działa giełda? Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik, handel na giełdach odbywa się już tylko wirtualnie.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (https://www.centrumjakosci.pl/place-zabaw.html) prezentującym zbliżone wiadomości. Są równie emocjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Zlecenia kupna/sprzedaży przesyłane są jak też kojarzone elektronicznie prawie „od ręki” w trakcie sesji giełdowej. Specjalny system kojarzenia aktualnych ofert kupna i sprzedaży pozwala błyskawicznie określić optymalną cenę transakcji, czyli kurs konkretnych akcji w danej chwili.

Zainteresował Cię nasz wpis? Kliknij więc w poniższy link, dowiedz się tu (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-podatek-dochodowy-od-osob-prawnych-cit), czy nowe wątki też Cię wciągną. Wierzymy, że tak.

Giełda jest jednocześnie punktem spotkania firm potrzebujących nowego kapitału z inwestorami posiadającymi ów kapitał oraz poszukującymi najlepszych okazji do jego zainwestowania.

Przedsiębiorstwa decydują się wejść na giełdę właśnie w poszukiwaniu niedrogiego kapitału, zaś dysponujący tym kapitałem inwestorzy oceniają ryzyko połączone z zakupem danych akcji.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.