Podstawowe informacje na temat giełdy papierów wartościowych

25 października, 2021
Pragnąłbyś dowiedzieć się czegoś o giełdzie papierów wartościowych? Rozmyślasz nad rozpoczęciem kariery giełdowego inwestora? Przejrzyj artykuł oraz dowiedz się więcej.
W ekonomii do czynienia mamy m.in. z giełdami towarowymi.

koparka

Źródło: www.flickr.com
Ogród pełen cienia

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Na ogół handluje się tam towarami rolno-spożywczymi a także podstawowymi surowcami, jak ropa czy miedź. Jednakże z reguły pod pojęciem giełdy rozumie się giełdy papierów wartościowych. Współcześnie giełdy papierów wartościowych są ekstra-nowoczesnymi targowymi placami, na których spotykają się kupujący jak też sprzedający te papiery, przede wszystkim akcje przedsiębiorstw notowanych na danej giełdzie (lecz obraca się również obligacjami, certyfikatami inwestycyjnymi.

Przypadły Ci do gustu opisy opublikowane w naszym tekście? Zatem czytaj wpis, który umieściliśmy na nowej stronie. Tam znajdziesz sporo detali.

Na giełdzie w Nowym Jorku notowanych jest blisko 3 tysiące czołowych przedsiębiorstw świata i USA, w Warszawie z kolei mniej więcej 350 firm, w tym już kilkadziesiąt zagranicznych.

Jak działa giełda? Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik, handel na giełdach odbywa się już tylko wirtualnie. Zlecenia kupna/sprzedaży przesyłane są jak też kojarzone elektronicznie prawie „od ręki” w trakcie sesji giełdowej. Specjalny system kojarzenia aktualnych ofert kupna i sprzedaży pozwala błyskawicznie określić optymalną cenę transakcji, czyli kurs konkretnych akcji w danej chwili.

Zainteresował Cię nasz wpis? Kliknij więc w poniższy link, dowiedz się tu (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-podatek-dochodowy-od-osob-prawnych-cit), czy nowe wątki też Cię wciągną. Wierzymy, że tak.

Giełda jest jednocześnie punktem spotkania firm potrzebujących nowego kapitału z inwestorami posiadającymi ów kapitał oraz poszukującymi najlepszych okazji do jego zainwestowania.

Przedsiębiorstwa decydują się wejść na giełdę właśnie w poszukiwaniu niedrogiego kapitału, zaś dysponujący tym kapitałem inwestorzy oceniają ryzyko połączone z zakupem danych akcji.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.