Do czego służą regały wjezdne?

29 marca, 2023
Do czego służą regały wjezdne? Jest to rodzaj konstrukcji do specyficznego sposobu składowania. W sytuacji, kiedy towary należy przechowywać w specjalny sposób, głównie w większych halach, stosuje się akurat ten typ przechowywania. Sposób ten ma również spory wpływ na użytkowanie powierzchni hali. Stosując tego rodzaju technik mamy możliwość wykorzystanie przestrzeni magazynowej nawet do dziewięćdziesięciu procent. Wśród tego typu regałów wyróżnia się na przykład regały ruchome.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com

Na tego typu regałach da się składować nawet wyjątkowo ciężkie przedmioty. Regały takie są również dopasowane do właściwego pomieszczenia oraz do swojego przeznaczenia. Skonstruowane są one z ruchomych partii, co umożliwia jakiekolwiek właściwie modelowanie szkieletem, żeby stworzyć jak najlepszy dostęp do produktów umieszczonych na wszystkich półkach oraz aby wykorzystać jak największą przestrzeń magazynu na wysokość, a tym samym zmniejszyć do minimum powierzchnię, na której dane konstrukcje zostaną zbudowane .

Regały jezdne mogą również być potrzebne w chwili, kiedy mamy zamiar przechowywać większą ilość przedmiotów, które są kruche, a tym samym są ciężkie. Takich towarów nie można składować jeden na drugim, wówczas warto zainwestować w tego rodzaju konstrukcję, aby nie tylko nie zniszczyć składowanego towaru, ale także zminimalizować miejsce jego składowania.

Regały magazynowe mogą również być wykorzystywane w celu składowania produktów w specjalnych pomieszczeniach chłodzących. Odpowiedni materiał, z jakiego zostały skonstruowane sprawia, że konstrukcja ma sporą odporność na silne zmiany temperatur (zobacz asortyment producenta olejnik systemy magazynowe sp. z o.o.).przeczytaj więcej usługi cnc wrocław usługi cnc wrocław

Przykładowym rodzajem regałów wjezdnych są regały paletowe. Służą one do przechowywania w dużych halach ciężkich produktów, które położone są na paletach. Specjalna budowa i konstrukcja tego typu systemu dostosowana jest do tego, aby składować na niej większą ilość palet, na których układany jest dany towar.

Bardzo dużym plusem jest przy stosowaniu tego typu konstrukcji ich sposób łączenia ze sobą. Wózek widłowy może budować z tego typu regałów tunele, w których bezproblemowo sobie jeździ, lecz tunele te nie są szersze od szerokości wózka widłowego. Dzięki temu oszczędzamy bardzo wiele powierzchni. Jest zawsze możliwość zabudowania takiej tunelu następnym rzędem regałów.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.