Kilka przydatnych informacji na temat zastosowania falistej tektury w różnego rodzaju opakowaniach.

25 grudnia, 2022
Papier od wielu lat jest bardzo często wykorzystywanym materiałem na opakowania. W ostatnich latach przybyła mu spora konkurencja w postaci plastików, lecz nadal papierowe opakowania są spotykane w praktycznie każdym sklepie.

Zresztą plastiki sprawdzają się dobrze w przypadku między innymi worków, ale wszelkich kartonów czy pudeł nie będzie się już z nich robić. Wynika to nie tylko z kwestii finansowych, ponieważ takie opakowanie znacznie więcej kosztują, lecz również ze względów praktycznych. Po prostu od dawna jest wiadomo, że na wszelakie większe pudła i kartony najlepsza będzie tektura falista i póki co niewiele będzie wskazywać na to, żeby miała urosnąć jej jakaś większa konkurencja (profesjonalna tektura falista). Opakowania tego typu znajdują zastosowanie w praktycznie wszystkich gałęziach handlu, nawet przy większych gabarytowo produktach, typu okna albo meble.

rękawica ochronna

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura falista oferowana jest w wielu różnych odmianach, przez co można ją dobrze dobrać do konkretnego opakowania (producenci taśm). Poszczególne jej rodzaje będą się różnić ilością warstw i twardością, a co za tym idzie wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Przeważnie spotyka się arkusze i bele o różnych rozmiarach, w przypadku bel długość arkusza może mieć długość nawet stu metrów.

W tym miejscu znajdziesz ciekawe informacje na omawiany wątek, zatem jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (http://www.naturalskinclinic.pl/kategoria/laseroterapia/).

Przeważnie materiał ten dostępny jest w białym i szarym kolorze, ale w razie czego producent tektury może go przygotować w innej kolorystyce.

Tego typu sytuacja może mieć przykładowo miejsce w przypadku opakowań produktów przemysłowych i spożywczych, na których nadrukowuje się loga producenta i informacje dla klientów.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.