W jaki sposób rozpocząć hodować papugi?

15 lutego, 2023
Na początku musimy zdecydować jaką parę papug zakupić a także do jakiego celu je przeznaczyć. Jest to ważne albowiem, od tego będzie zależeć wiek papugi jaką planujemy nabyć.
Celem oswajania papugi, musimy zakupić jak najmłodszego ptaka, który ledwo co opuścił lęgową budkę.

W tym wieku młoda papuga zaczyna poznawać otoczenie, oraz błyskawicznie uczy się. Dzięki temu najprościej ją w owym czasie przyzwyczaić do człowieka. W przypadku planowania hodowli ptaków, należy kupić min. 3 pary młodych par lęgowych.

Jeśli zaintrygował Cię nasz artykuł, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod następnym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Trzeba zapewnić im osobne klatki. Poza lęgowym sezonem, ptaki muszą mieć możliwość wylatania się. Możemy im to zapewnić, wpuszczając je na ten czas np. do woliery, gdzie mogą swobodnie latać.

Mając już zaczętą hodowlę możesz zająć się doborem pojedynczych papug w celu osiągnięcia przez papugi żądanych przez nas barw, kształtu ITp. Daleka droga czeka każdego kto pragnąłby zająć się ingerencją w zmiany genetyczne jak też ich kontrolę, acz warto się w to pobawić, albowiem może to przynieś wiele radości.
Z Fix All High Tack szybko i łatwo przykleimy lustro

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR

Dla debiutantów polecam zakupić papużki faliste względnie nimfy. Są to łatwe w hodowli, bardzo żywe papużki, możesz je nauczyć gwizdania a także paru łatwych słów. Najodpowiedniejszym pokarmem będzie ziarno przeznaczone dla danego gatunku papug. Jeżeli idzie nam jedynie o oswojenie, najłatwiej będzie wybrać jak najmłodszą papużkę, którą trzeba dokarmiać ręcznie.

Kupujmy samczyki, bo samiczki mogą składać nam jaja które będą wysiadywać a w owym czasie są nadzwyczaj gniewne. Pośród papug falistych jest paręnaście rodzai.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.