Jeżeli mamy jakiekolwiek długi podatkowe, to w sieci można zweryfikować, do jakiej kwoty one dobiły

29 grudnia, 2022
Zwykle staramy się nie zalegać z podatkami, ponieważ mogłoby się to źle skończyć. Jednak w życiu przydarzają się przeróżne nieplanowane sytuacje.
Powinniśmy unikać długów, bo i tak przecież będziemy musieli je spłacić.

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
pracownicy

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

I to niemal zawsze z odsetkami. Zatem większość firm nie widzi sensu w tym, żeby takie długi produkować. Jeszcze bardziej wszyscy unikają odsetek podatkowych. Jeśli jednak takie już mamy, to w sieci bez trudności będziemy w stanie wyszukać kalkulator odsetek podatkowych. Da nam on możliwość, by sprawdzić, jak duże są nasze odsetki do zapłaty. Oczywiście należy dodać je do kwoty naszego długu. Tego typu kalkulator to sprytny program. Będziemy musieli jedynie wklepać wysokość zadłużenia oraz datę płatności, który niestety przegapiliśmy. Możemy również wskazać szacunkową datę oddaniay długu. W wynikach program wyliczy nam odsetki. Oczywiście zaokrągli je do pełnej złotówki. Tego rodzaju wyliczenia prawdopodobnie bylibyśmy w stanie zrobić sami. Jednak po co się męczyć i tracić czas, jeśli komputer może to zrobić za nas. Nie zapominajmy, że dziś czas to pieniądz. Mądrzej będzie po prostu nie robić w urzędzie żadnych długów.

Niestety jest to zwykle błędne koło, gdyż długi z reguły rosną i po pewnym czasie już kompletnie nie możemy zapanować nad problemem.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to czytaj na stronie (http://abk.pl/co-robimy/lean-w-uslugach/) o tej samej tematyce na nowej stronie – znajdziesz ją w linku poniżej.

Jednak dzisiaj nawet Urząd Skarbowy zaczyna pokazywać jakieś ludzie odruchy. Jeśli mamy spore długi, to mądrzej będzie się z nimi spotkać oraz dogadać, niż chować głowę w piasek niczym struś.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.