Odlewnictwo – niezaprzeczalnie jedna z najbardziej wydajnych technik wytwarzania przedmiotów

29 grudnia, 2022
Zalicza się je najstarszych sztuk wytwarzania przedmiotów o wymaganej formie oraz właściwościach. Znane było bowiem już w starożytności.

Odlewnictwo odegrało niesłychanie istotną rolę w rozwoju cywilizacji.
odlewy z mosiądzu

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Teraz także wywiera znaczący wpływ na rozliczne gałęzie gospodarki kraju. Odlewy z mosiądzu znajdują bogate zastosowanie w architekturze oraz przemyśle – w Alwro odlewają mosiądz. Służą przede wszystkim do wyrobu „elementów” technicznych bądż ozdobnych, takich jak na przykład: gałki drzwiowe, szyldy, statuetki, medale, armatura, sprzęt sklep laboratoryjny odporny na działanie słonej wody, amunicja, okucia budowlane, itd. Natomiast odlewy aluminiowe (zaawansowany odlew aluminiowy) często wykorzystuje się w rolnictwie, motoryzacji. Tworzy się je metodą odlewania ciśnieniowego. Na czym polega owa technologia? To nic innego jak wtłaczanie ciekłego metalu do formy pod ciśnieniem od kilku do kilkudziesięciu magpaskali wytworzonym za pośrednictwem tłoka. Niezaprzeczalnym walorem opisywanej wyżej metody jest wysoka dokładność wymiarowa, wydajność oraz świetna jakość uzyskiwanych wyrobów. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach coraz większe zainteresowanie wzbudzają odlewy kokilowe.

Posiadają one szereg zalet. Do najważniejszych zaliczyć można na pewno: odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych lub zużycie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.