Co to jest blacha Hardox? Jak wyglądają właściwości? Do jakich celów się jej używa?

20 stycznia, 2023
Wykonanie niektórych artykułów wymaga wykorzystania bardzo mocnych materiałów. Dzięki nim jest pewność, że taka rzecz posłuży nam długo i będzie doskonale spełniać swoje przeznaczenie.

Surowcem, z którego robi się dużą ilość przedmiotów, które znoszą bardzo duże przeciążenia jest specjalny typ blachy, która jest niesamowicie mocna.
Hardox, bo o niego chodzi to blacha trudnościeralna.

Nie masz zamiaru skończyć intrygującego tematu na jednym poście? Więc zachęcamy do kolejnych – kliknij w źródło płoty boazeryjne i wejdź na zbliżoną stronę.

Jak podpowiada opis, jest on bardzo odporny na ścieranie, a w konsekwencji trwały. Jakość powierzchni jest faktycznie świetna. Przez to, iż blachę można obrabiać na różne sposoby, na przykład da się ją frezować, wycinać kształty, spawać albo też zginać, jej możliwości są ogromne. Dlatego właśnie jest ona stosowana do produkcji wielu przedmiotów, najbardziej takich, gdzie właśnie odporność na ścieranie ma bardzo duże znaczenie. Musimy mieć świadomość, że tego typu blach nie można kupić w normalnych hurtowniach, ale u podmiotów, które są zrzeszone w specjalny program oraz nawiązały współpracę bezpośrednio z wytwórcą, czyli z hutą SSAB.

schody

Autor: Davide Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy mówimy o rzeczach, które są z tego typu blachy wykonywane, to dobrze jest wskazać również konkretne przykłady. Może nim być na przykład (lemiesz) to jest ta część robocza pługa, która jest w największym stopniu narażona na szybkie zużywanie. Dlatego właśnie powinna być wykonana z najwyższej jakości materiału.

Hardox idealnie się nadaje na materiał to tego typu maszyn, jak również do wielu sprzętów używanych w przemyśle ciężkim. Tam szczególnie istotna jest wytrzymałość surowców, jakie narażone są na spore przeciążenia.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.