W jaki sposób wybrać odporne blachy trudnościeralne Hardox?

25 grudnia, 2022
Do najbardziej typowych rodzajów ścierania zalicza się ścieranie ślizgowe oraz uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami – wytwarzają ścieranie związane ze zgniataniem, które jest jednym z podstawowych typów ścierania. Każdy materiał jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do uszkodzeń związanych z określonym typem ścierania. Twardość to właściwość, która zapewnia idealną ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu eksploatacji blach Hardox.

Twardość minimalizuje zużycie, ponieważ krawędzie materiału ciernego posiadają trudności z wrzynaniem się w twardą powierzchnię.

Kliknij na odnośnik audyt efektywności energetycznej, on przedstawi Ci wątek, który Cię właśnie zainteresował. Zobacz tekst, zawierający interesujące dane.

Twardość nie jest tylko powierzchniowa, lecz cechuje całą gamę produktów Hardox. Proces recyklingu, na przykład fragmentacja odpadów, stawia duże wymagania przed sprzętem.

Zależnie więc od natężenia płynącego prądu, w plazmie można rozróżnić różne stany. Pierwszy z nich odznacza się tym, iż przy bardzo małym natężeniu prądu nie widać żadnego świecenia. Następny, już przy większym napięciu plazma wytwarza światło, a kiedy napięcie prądu przekroczy graniczą wartość to tworzy się łuk elektryczny. Wtedy można przystąpić do spawania plazmą. Wtedy właśnie jest możliwe plazmowe cięcie blach. Cięcie plazmowe polega na nadtapianiu oraz wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia bardzo mocno skoncentrowanym łukiem plazmowym elektrycznym. Ma on ogromną energię kinetyczną.

Blacha metalowa

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com

Blacha trudnościeralna Hardox Extreme to znana i ceniona stal na świecie. Wyjątkowe własności tych blach polegają na:bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych i optymalnych tolerancjach wykonania mimo twardości. Blachy trudnościeralne Hardox można przycinać, używając techniki cięcia na gorąco albo na zimno. Sposób cięcia na zimno, obejmuje cięcie strugą wodno-ścierną, przycinanie, piłowanie.

Metoda na gorąco to cięcie tlenem, plazmowe cięcie blach oraz laserowe.

Docięte blachy mogą też być wiercone, gwintowane, frezowane, jak również zwijane do różnych kształtów na przykład kręgów, rur albo lejów itp.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.