Co to jest smartBOX, jakiego rodzaju oferuje możliwości i do czego właściwie może być on wykorzystany?

31 grudnia, 2021
W dzisiejszych czasach posiadamy możliwość korzystania z mnóstwa urządzeń, jakich nazwy zaczynają się od wyrazu „smart”. To angielskie słowo znaczy „sprytny”, z kolei w wypadku różnych urządzeń, określenie to znaczy, że dany sprzęt jest wielofunkcyjny.
Przykładowo tak zwany smartBOX, zatem tłumacząc ten wyraz dosłownie „sprytne pudełko”, to urządzenie, jakie służy do zdalnej akwizycji informacji z różnego rodzaju sprzętów pomiarowych.

Obróbka skrawaniem (cnc)

Autor: Windell Oskay
Źródło: http://www.flickr.com

Należą do nich między innymi liczniki energii elektrycznej czy też wody oraz przykładowo urządzenia do analizy parametrów sieci.

To jest bardzo interesująca problematyka i dobrze byłoby ją zgłębić dokładniej, więc bez zwłoki zobacz szczegóły w źródle, który znajduje się tu.

Odczyt uzyskanych danych odbywa się za pomocą trzech różnorodnych tak zwanych interfejsów komunikacyjnych. Mogą one być skonfigurowane w dowolnej formie. Należałoby również dodać, że takie urządzenie jak smartBOX ma aż 16 wejść impulsowych w formie 2 gniazd mających po osiem wejść. Są one wykorzystywane do pobierania odczytów z urządzeń pomiarowych.

box social tracking dashboard

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby też wspomnieć, że tego typu urządzenie jak smartBOX posiada ponadto swe inne zastosowania. Mogłoby mianowicie pełnić funkcję konwertera protokołów (umożliwia to bezpośredni dostęp do przyrządu pomiarowego). Urządzenie to mogłoby także udostępniać rezultaty obliczeń za pomocą protokołu RTU. Wartym dodania jest fakt, że wspomniane narzędzie może być wyposażone w modem, co pozwala gromadzić informacje z urządzeń znajdujących się w dużym oddaleniu lub w ciężkim w dostępie obszarze.

Można zatem stwierdzić, że opisywane narzędzie bardzo usprawnia odbieranie informacji, a w ten sposób przyspiesza działanie wybranych firm energetycznych.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.