Obowiązkowe wyposażenie auta w Polsce

14 lutego, 2023
Wyposażenie samochodu to czynnik, jaki ma nie tylko kluczowy wpływ na komfort poruszania się po drodze, ale też na bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów.
W związku z tym, każdy pojazd zarejestrowany w naszym kraju powinien posiadać obowiązkowe wyposażenie, jakie jest nieodzowne w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji.

paliwo

Autor: Umbrela Verde
Źródło: http://www.flickr.com
pasy mocujące

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym obligatoryjnym elementem ekwipunku wozu jest gaśnica z homologacją o objętości nie mniejszej niż 1 kg.

Czy wiesz, gdzie również możesz odszukać podobne wiadomości? Jeśli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść opublikowanego tam postu.

Jej kupno to koszta w granicach 50 zł. Kierowcom, jacy zbagatelizują tę kwestię i nie wyposażą swego czterokołowca w gaśnicę o stosownej pojemności, grozi kara w formie mandatu do nawet pięciuset zł. Gaśnica samochodowa musi posiadać też ważne badanie techniczne, które ma miejsce raz w roku, jednakże policja nie ma prawa ukarać Was za niedopilnowanie tej czynności.

dane

Autor: RHEINZINK
Trójkąt ostrzegawczy jest to następny obiekt, jaki wchodzi w skład obligatoryjnego wyposażenia auta w naszym kraju. On także powinien mieć homologację. W przypadku ostrzegawczego trójkąta grzywnie podlega nie wyłącznie jego brak, lecz także niewłaściwe zastosowanie. Mnóstwo osób w swoim wozie przewozi również takie przedmioty jak apteczka, kamizelka odblaskowa, zapasowe koło, lewar, pasy mocujące obiekty transportowane w bagażniku czy też linę holowniczą. Tak naprawdę owe akcesoria nie zostały wyszczególnione w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury dotyczącego niezbędnego ekwipunku auta, z tej przyczyny ich brak nie jest karany.

Należy jednakże pamiętać, iż to wyjątkowo istotne obiekty, jakie niejednokrotnie dopomogły wielu kierowcom wyjść z trudnej sytuacji, z tej przyczyny warto posiadać je w swoim samochodzie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.