Badania A/B a testy penetracyjne w kontekście jakości

29 marca, 2023
Badanie jakości w chwili obecnej są rzeczą codzienną. Samochody, kosmetyki oraz wiele różnych rzeczy co dzień przechodzą setki testów mających związek z określeniem ich renomy.

badania penetracyjne

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie jednak testom tak zwanym A/B poddawane są różne projekty stron internetowych.

pudełko

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
Jedną z metod prowadzenia kontroli jakości są testy porównawcze. Dostępne są wielorakie definicje testów porównawczych, lecz jest to technika naukowa. Wiąże się ona z kontrolowanymi albo stochastycznymi doświadczeniami. Przeprowadza ją z kolei osoba obiektywna. Testy porównawcze to inaczej mówiąc porównywanie co najmniej dwóch podobnych rzeczy – między innymi – modeli aut, tuv.com/pl/poland/uslugi/badania_wyrobow/kontrola_certyfikacja/testy_konsumenckie_porownawcze/testy-konsumenckie-porownawcze.html. Co ważniejsze, każdy test zależy od poddawanych im przedmiotów.

Prezentowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis usługi cnc wrocław, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie danych, które też będą fascynujące.

Z tego też powodu, w zależności od kwestii, różnorakie są ich preferencje. Test A/B natomiast polega przede wszystkim na porównaniu dwóch wersji stron internetowych. Głównym jego obowiązkiem jest wyłonienie najlepszej wersji, która będzie w stanie spełniać podane zadania. Dzięki testom porównawczym można szybko i prosto podjąć decyzję.

Badania penetracyjne mają różne metody. Należą one jednak do najstarszych testów w typie nieniszczących materiałów metalowych i niemetalowych. Ich głównym celem jest odkrycie usterek i uszkodzeń powierzchniowych, na przykład pęknięć, porowatości, nieszczelności czy rozwarstwienia.

Ponadto, przy użyciu badań penetracyjnych można testować na przykład materiały ferromagnetyczne, których nie da się badać techniką magnetyczną -> polecana strona. Wszystko jednak jest uzależnione od warunków temperatury i czułości testu, która wcześniej jest zakładana. Najczęściej są stosowane w przemyśle.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.