Czemu jakość jest tak istotna? Jakie istnieją przykłady stosowania dobrych praktyk?

29 marca, 2023
Nie bez przyczyny mówi się, że ważniejsza jest jakość aniżeli ilość. Niechby nawet ktoś zaoferował wiele artykułów, jakie nie spełniają naszych wymagań, to my ostatecznie kupimy jeden, sprawdzony, jakościowy artykuł. Tak to często działa.

Wiadomo czego oczekiwać po tego typu produkcie, dlatego najczęściej do niego wracamy, kupujemy go, korzystamy z niego za każdym razem. Dzięki temu zyskują klienci, którzy wiedzą z czym maja do czynienia, jak i producenci, gdyż ich produkty są kupowane przez klientów. Mamy tak naprawdę bardzo sporo certyfikatów, dzięki którym wiadomo, że konkretny artykuł jest tym, któremu warto zaufać. Jednym z bardziej znanych certyfikatów jak i znaków jakości jest Iso 50001 (dowiedz się więcej). To dosyć nowa, międzynarodowa norma, jaka dotyczy systemu zarządzania energią. Jest opracowana na podstawie europejskiego standardu EN 16001. Norma posiada zastosowanie dla różnych organizacji i to niezależnie od lokalizacji, jak i wielkości albo branży. Szczególnie uwzględnia firmy, jakie stosują procesy energochłonne albo emitujące znaczne ilości gazów cieplarnianych. Odpowiedzialne zarządzanie energią jest niezwykle ważnym elementem tego jak prezentuje się firma. W trakcie ostatnich dziesięciu lat w Polsce zaszły ogromne postępy w zakresie efektywności energetycznej. Wciąż większa liczba organizacji już obecnie pełni istotną rolę w walce z efektem cieplarnianym, przy okazji minimalizując swoje koszty w wyniku oszczędności energetycznych. Inną liczącą się normą jest certyfikat Globalgap. To odpowiedź na coraz idące do góry wymagania konsumentów. Nadrzędnym celem tego typu systemu jest gwarancja bezpieczeństwa produkowanej żywności w gospodarstwie. Zadanie tego typu jest wykonywane poprzez gospodarowanie w sposób zrównoważony, zgodnie z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej.

Certyfikat

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły które takim kodeksem objęte muszą spełniać określone wymogi.

Nawozy muszą być używane w optymalnych dawkach, dobrze by było to w oparciu o badanie próbek gleby oraz zapotrzebowanie roślin na składniki odżywcze. Powinny być magazynowane w sposób, jaki zapewnia uniknięcie skażenia wód gruntowych. Jakość produktu natomiast gwarantują na przykład analizy pozostałości środków ochrony roślin, jakie powinny być przeprowadzone przez kompetentne laboratorium.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.