Pit o numerze trzydzieści osiem – czyli, „czym to dokładnie jest?” i „dla jakich osób to jest?”

10 stycznia, 2023
Jak każda persona co pracuje i ukończyła osiemnasty roczek egzystencji, również i ty jesteś przymuszony w tym roku wypełnić dobrze znaną deklarację rodzaju PIT. Posiadasz na to równe cztery miesiące od ukończenia poprzedniego roku kalendarzowego.

VAT

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
zawód
pit 38

Autor: krakow4u.pl
Dla kogo jednak bywa tak naprawdę składana tego rodzaju deklaracja? Czy każdą z nich istnieje możliwość podliczyć wraz z małżonkiem, a jeśli nie, to którą to dokładnie? W jaki sposób wypełnić ogólnie deklarację PIT, spoglądając na jakiś inny przykład niż podstawowy PIT o numerze 37? To wszyściutko oraz jeszcze więcej po dowiadujesz się z naszego nowiutkiego felietonu!
Nasz pisany dzisiaj temacik rozpoczniemy od odpowiedzi na zaczynające pytanie wewnątrz wstępie, nawiązującego do wspomnianej dzisiaj deklaracji podatkowej, czyli konkretnie: Dla jakiej osoby jednak jest tak naprawdę składana tego typu deklaracja? No cóż, odpowiedź jest łatwiutka i na pewno sporo person ją kojarzy, choć nie każdy posiadał już z nią styczność (dla przykładu z powodu bycia niepełnoletnim lub od samiutkiego początku osiągnięcia pełnoletności bycia personą bezrobotną) – co oczywiste rozmowa tu o instytucji nazywanej Urzędem Skarbowym, którego to w skróceniu przezywamy najczęściej najzwyczajniej Skarbówką.

Czy komentarze ze strony (https://www.graulaw.eu/prawo-spolek/) pod przeczytanym artykułem Cię zaintrygowały? Może pragnąłbyś cokolwiek do nich dopisać? Będzie to dla nas z pewnością bardzo ważne.

Co do następnego pytania we wstępie, a więc: czy każdziutką deklaracje istnieje możliwość rozliczyć z małżonkiem – odpowiedź przebrzmiewa „Nie”, albowiem powstały PIT-y, które to wypełnia się jedynie samemu. Jednym spośród nich jest PIT 38, który to rozliczamy z tak zwanych dochodów Kapitałowych.

Jak w wypadku każdziutkiej deklaracji, tak i tu mamy uproszczenia w wypełnieniu jej w formie programiku do PIT-ów, w którym to posiadamy napisane kroczek po kroczku jak wypełnić calutki wniosek.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.