Wzmacnianie podłoża, czyli w jaki sposób usunąć błoto z terenu?

29 marca, 2023
Jeśli na twoim podwórku po dużych opadach gromadzi się wilgoć, a ty wychodzisz z domu w kaloszach, żeby nie ochlapać nóg w błocie lub kładziesz pale od drzwi do bramy i gimnastykujesz się żeby nie stracić równowagi. Rozważ, czy nie odkładasz rozwiązania kłopotu, bo wydaje ci się, że konkretne wzmacnianie podłoża jest drogie i skomplikowane?

Skądże! Sprawdź, a zobaczysz, że wzmacnianie podłoża to proces prostszy niż wydaje się i w ogóle nie musi potrzebować wielu wydatków – zobacz wzmacnianie podłoża.
Główny krok, to zrobić redukcję zebranego bajora.

Robi się to przez zagęszczanie gruntu. Należy sporządzić posypkę z piasku i przykryć błoto, a później

gruntowanie

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

wyrównać powierzchnię specjalną zagęszczarką, która ugniecie piasek lub łopatą. Zagęszczanie gruntu (sprawdź zagęszczenie gruntu) na powierzchni, o ile pod ziemią nie ma wód gruntowych, jest proste i nie potrzebujące konkretnych cech. Kiedy plac jest ubity, kolejnym krokiem jest rozprowadzenie betonu. Pamiętaj jednak, zanim sporządzisz masę do wylania, zwróć czujność na spoiwa budowlane, które stosuje się do sporządzenia cementu.

Jest ich wiele rodzajów. Niektóre z nich, czyli spoiwa budowlane (kliknij tu -> spoiwa budowlane
)tak zwane powietrzne mogą być niepewne na reakcje wilgoci. Należą do nich pomiędzy innymi: wapń, glina, gisps. Użyj więc spoiwa budowlane, hydrauliczne, które twardnieją w wilgoci i na powietrzu. Żeby rozprowadzić beton musisz również zrobić dopasowane ramy, czyli umocnienia wokół terenu, na który wyleje się mieszanka, aby nie porozlewała się ona wszędzie. Formę, możesz zrobić z pociętych na odpowiednią długość desek i napiętego sznurka. Wzmacnianie podłoża to postępowanie, które nie tylko osłabi gromadzenie się wody na podjeździe, ale też doprowadzi do tego, że podłoże stanie się wytrzymałe na wszelkiego typu agresywne działania.

Sposobów umacniania podłoża jest mnóstwo, są wśród nich też skomplikowane, wszystko uzależnione jest od podłoża i inwestycji. Zazwyczaj na małej powierzchni jak podjazd, czy chodnik można zastosować prostą metodę przedstawioną wyżej.

Jeśli przypadły Ci do gustu elementy tego artykułu, to do sprawdzenia jest również kolejna strona, gdzie odkryjesz masę detali na ten temat.

Pamiętaj najbardziej, aby dobrać prawidłowe spoiwa budowlane. Spróbuj lub zapytaj o pomoc fachowców i ciesz się suchym podłożem.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.