Główny krok, to zrobić redukcję zebranego bajora.
Robi się to przez zagęszczanie gruntu. Należy sporządzić posypkę z piasku i przykryć błoto, a później

wyrównać powierzchnię specjalną zagęszczarką, która ugniecie piasek lub łopatą. Zagęszczanie gruntu (sprawdź zagęszczenie gruntu) na powierzchni, o ile pod ziemią nie ma wód gruntowych, jest proste i nie potrzebujące konkretnych cech. Kiedy plac jest ubity, kolejnym krokiem jest rozprowadzenie betonu. Pamiętaj jednak, zanim sporządzisz masę do wylania, zwróć czujność na spoiwa budowlane, które stosuje się do sporządzenia cementu.
Jest ich wiele rodzajów. Niektóre z nich, czyli spoiwa budowlane (kliknij tu -> spoiwa budowlane
)tak zwane powietrzne mogą być niepewne na reakcje wilgoci. Należą do nich pomiędzy innymi: wapń, glina, gisps. Użyj więc spoiwa budowlane, hydrauliczne, które twardnieją w wilgoci i na powietrzu. Żeby rozprowadzić beton musisz również zrobić dopasowane ramy, czyli umocnienia wokół terenu, na który wyleje się mieszanka, aby nie porozlewała się ona wszędzie. Formę, możesz zrobić z pociętych na odpowiednią długość desek i napiętego sznurka. Wzmacnianie podłoża to postępowanie, które nie tylko osłabi gromadzenie się wody na podjeździe, ale też doprowadzi do tego, że podłoże stanie się wytrzymałe na wszelkiego typu agresywne działania.
Jeśli przypadły Ci do gustu elementy tego artykułu, to do sprawdzenia jest również kolejna strona, gdzie odkryjesz masę detali na ten temat.
Pamiętaj najbardziej, aby dobrać prawidłowe spoiwa budowlane. Spróbuj lub zapytaj o pomoc fachowców i ciesz się suchym podłożem.
Brak komentarzy
Możliwość komentowania jest wyłączona.