Czy nauka języka koptyjskiego będzie naprawdę tak ciężkie

29 marca, 2023
To nie będzie artykuł o językach obcych używanych przez kosmitów, choć patrząc uczciwie, jaką skalę trudności prezentują ciężko uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niecodziennym. W tym artykule wspomnimy o egzotycznych językach obcych, główni bohaterowie to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Choć zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie w miarę zrozumiale i na temat. Zacznijmy od języka japońskiego. Na samą myśl włosy jeżą się i słusznie, ponieważ tego języka nie da się szybko opanować. To nie jest zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, to obowiązek i wielkie wyzwanie. Niemniej, da się go zrozumieć. I warto, ponieważ japońska gospodarka prężnie się rozwija, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język jak chiński, lecz jego nauka może przynieść nam wiele dobrego. jednak nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, ponieważ czeka nas żmudna nauka matura z informatyki 2022 japońskiego alfabetu. Musimy być cierpliwi, by przejść ten ciężki etap. Uwaga: jeśli uważasz, że jesteś osobą niecierpliwą to lepiej daj sobie spokój.

Łatwiej pójdzie Ci z nauką języka kazachskiego (nieznany język kazachski), choć słowniki czy inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są łatwo dostępne. Najlepiej ucząc się tego języka znać rosyjski, ponieważ w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych ułatwiających naukę kazachskiego. Warto wiedzieć, iż kazachski to w Kazachstanie dopiero drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli chcemy koniecznie egzotycznie to polecamy język khmerski lub język koptyjski (nauka języka khmerskiego). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to trudny język, musisz wykazać się dużą ambicją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest zdecydowanie niewiele). Język koptyjski to propozycja dla ludzi strasznie wytrwałych, nie dość, że od XIX wieku jest to język wymarły to nie ma podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że kochasz wyzwania, to nauka tego języka jest na samym szczycie tej kategorii.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.