Jakie opakowanie zastosować dla towaru pojawiającego się na sklepowych półkach?

14 stycznia, 2023
Opakowania z kartonu i plastikowe stopniowo odchodzą do przeszłości. Co je wymieni na sklepowych regałach?
Eksperci niepozostawianą wątpliwości. W najbliższym czasie rynek zdominują opakowania typu doypacks, już teraz coraz bardziej powszechnie. Jak wyglądają i co je charakteryzuje? Formą przypominają saszetki.

karton

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com

Są przyjemne w dotyku i ich użycie jest bezpieczne. Pomimo elastyczności, opakowania tego typu nie potłuką się i nie pogniotą. Coraz częściej sięgają po nie klienci, ponieważ są lekkie ale wygodne w transporcie dzięki poręcznym uchom i zagłębieniom. Z kolei wytwórcy się na nie decydują, bo są tańsze w produkcji niż te z plastiku lub z kartonu. Opakowania typu doypacks świetnie sprawdzają się jako pojemniki na żywność lub produkty chemiczne. Producenci wypełniają je np. różnego typu sosami, bakaliami, ale również mydłem, żelami, płynami. W trosce o wygodę klientów niektóre opakowania mają wygodne wyciągane korki. Idealnie nadają się na towary wielokrotnego użytku, jak przykładowo zapas do płynnego mydła. Z kolei opakowania napełnianie produktami, które mogłyby się wysypać, niejednokrotnie zamykane są na tzw. strunę. Ten typ zatrzasku chroni produkt też przed wilgocią i nasłonecznieniem. Co więcej, znaczną zaletą omawianych opakowań jest ich zaadaptowany do potrzeb producenta kształt. Jeżeli przykładowo produkt przeznaczony jest dzieciom, mógłby mieć formę psa lub kota. Nietypowa forma wyróżnia opakowania doypacks spośród reszty produktów na rynku i efektywnie przyciąga uwagę konsumentów. Wytwórcy proponują alternatywy w najróżniejszych barwach, zróżnicowane pod względem faktury i parametrów.

Firmom, które wypuszczają swój towar na rynek szczególnie warto zarekomendować zastosowanie opakowań typu doypacks. Wyróżnią się one na tle reszty produktów na sklepowej półce, a zarazem wyjdą naprzeciwko potrzeb klientów. Są łatwe w transporcie, bezpieczne dla dzieci i wygodne w użytku (). Ich wykorzystanie to także dowód na nowoczesność firmy – opakowania drukarnia etykiet kartonowe i plastikowe wkrótce przejdą w niepamięć.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.