Czy opłaca się brać samochód w leasing?

29 marca, 2023
Czym de facto jest leasing? Słowo to pochodzi od angielskiej nazwie “lease”, co w szczegółowym tłumaczeniu wyraża “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to właśnie udostępnianie przez jedną stronę pewnego pewnej rzeczy, np. samochodu drugiej stronie, na określony czas w zamian za płacone w ratach opłaty, tzw.

opłaty leasingowe. Wysokość rat wyznacza umowa leasingowa. W świetle regulacji prawnych
właścicielem dalej jest leasingodawca, a leasingobiorca jest tylko jego użytkownikiem. W leasing można brać różne przedmioty ruchome, zarówno nowe, jak i używane. Mogą to być obok samochodów inne środki komunikacji, maszyny, sprzęt elektroniczny, sprzęt z medycznym przeznaczeniem itp., a także nieruchomości (wraz z działkami, budynkami lub fabrykami. Najczęściej jednak dotyczy on wiąże się on z samochodami, jednakże mogą to być równocześnie osobówki, samochody ciężarowe, samochody dostawcze, naczepy, pojazdy transportu zbiorowego oraz pojazdy specjalistyczne.
Chociaż decyzja o wzięciu auta w oparciu o umowę leasingową jest związana z spłatą opłat oraz dodatkowymi kosztami i opłatami, to w przeciwieństwie do kredytu (zobacz pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości) nie spowoduje bankructwa firmy. Leasing stwarza lepsze w zazwyczaj warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy porównać np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i sprawdzić warunki jakie zapewniają. Kredyt jest jednak korzystniejszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które chcą dokonać zakupu samochodu. Sama opcja leasingu została dostosowana do przedsiębiorców, którzy potrzebują samochodów do prowadzenia firmy oraz aby mogła ona przynosić dochody. Wzięcie auta w leasing pozwala im narażania się na straty wypożyczyć samochód na określonych warunkach. Warto podkreślić, iż właściciele salony samochodowe wprowadzające pojazdy w leasing, podnoszą ich wartość, nierzadko nawet o kilkanaście procent, co skutkuje ogromnymi zyskami. Umowa leasingowa jest z tego punktu widzenia zarówno dla biorącego auto w leasing jak i leasingowacy, który zarabia więcej niż podczas zwykłejtypowej sprzedaży pojazdu.
kredyty dla firm Wrocław

Autor: 111 Emergency
Wzrost popularności leasingu jest obserwowany od lat, jest to w końcu alternatywna dla firm, które nie uzyskały kredytu.

Dostępne są odmienne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten drugi jest częściej wybierany przez polskich przedsiębiorców. Charakteryzuje się krótszym okresem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczego korzystania z przedmiotu. Ten rodzaj leasingu jest opłacalny dla biorącego samochód w leasing, któremu zależy na niskim angażowaniu finansów przy podpisywaniu umowy.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.