Wychowawca na koloniach. Poszukujesz łatwej pracy? Ta nie jest przeznaczona dla każdego!

8 lutego, 2023
Często wydaje nam się, że praca przy dzieciach nie bywa aż tak trudna – szczególnie jeżeli zarazem będziemy mieli możliwość po oglądać jakieś ciekawe bądź malownicze lokalizacje.

informacje

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jednakże zazwyczaj okazuje się wcale nie tak kolorowa, jak się na początku wydawało – najbardziej częstym przykładem takiego obrotu spraw jest zajęcie wychowawcy kolonii, który to jak to się okazuje przy trochę bliższym zapoznaniu, jest zajęciem dla person niewiarygodnie „twardych”. Dlaczego? Za chwilę się tego wszystkiego dowiesz!
menager

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
wychowawca kolonijny

Autor: BP
Jak widać po naszym wstępie, zajęcie wychowawcy na koloniach, w ogóle nie jest pracą „usłaną różami”. Bardzo wielu z nas zdaje się (zwłaszcza jak jest się młodym, w okolicy najczęściej 20 lat), że skoro jeszcze nie tak dawno było się nastolatkiem lub bardzo dobrze pamięta się, jak to było – to z łatwością poradzimy sobie jako wychowawcy grupki składającej się z dorastających młodych ludzi. W rzeczywistości jednakże w dużej większości przypadków nasze „plany” zostają obrócone o całe 180 stopni oraz nim się zorientujemy, zostajemy nawet i „skonsumowani” przez napomkniętą grupę oraz nie potrafimy w żaden sposób na nich wpłynąć.

Kliknij serwis (http://akat-translations.com/)! Tam znajdziesz ciekawe informacje na ten temat, opisane w naszymartykule.

Jest to spowodowane najczęściej faktem, że młodzież w każdym pokoleniu jest inna, sporo zależy także od ich wychowania.

Wychowawca kolonijny zatem winien być osobą o dosłownie stalowych nerwach oraz posiadać wewnątrz siebie „to coś” co nie sprawi, iż w oczach nastolatków stanie się „kozłem ofiarnym”, a wyłącznie zostanie się autorytetem, którego to będą słuchać. By zostać takim wychowawcą wcale nie trzeba się bardzo dużo uczyć – starczy dobre szkolenie najlepiej skończone dyplomem.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.