Co to znaczy prefabrykacja rurociągów: poznaj się z metodami przyszykowania rurociągów do zastosowań w przemyśle, etc

24 stycznia, 2023
Rury, jako wspaniały element konstrukcji o tysiącach przeznaczeń, mają jedną małą niedoskonałość. Otóż wielu przedsiębiorstwom brakuje sprzętu, dzięki której rury mogłyby być odpowiednio przygotowane do adaptacji. Na czym tak właściwie opiera się przygotowanie rur do użycia w różnego typu przedsiębiorstwach?

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko, co pragniesz wiedzieć o obróbce rur
Aby móc skorzystać rury do wszelakich montaży, trzeba wpierw odpowiednio je przygotować. Prefabrykacja rurociągów, bo o tym tutaj mowa, to nic innego jak obróbka zimna, cięcie mechaniczne i naginanie, spawanie czy znakowanie rur, tak aby następnie można je było zamontować we wskazanym miejscu. Cały tok prac, które w efekcie pozwolą na bezproblemowy montaż konstrukcji stalowych. Użycie odnajdują na statkach czy w przemyśle petrochemicznym, przemyśle wydobywczym, platformach wydobywczych, itd. Czyli jak widać – mają szereg zastosowań. Firmy trudniące się prefabrykacją rurociągów zapewniają również w swojej propozycji badania techniczne, mające na celu sprawdzić jakość stopu, z jakiego zrobiona jest rura, jak również przetestować jej odporność.

Czyżbyś miał chęć na więcej artykułów na powyższy temat? Namawiamy zatem do kolejnej witryny – po prostu naciśnij to taśmy przenośnikowe i przenieś się do naszego serwisu.

Naturalnie w trakcie prac, zastosowane rozwiązania są tak przemyślane aby nie naruszały rurociągów poddanych obróbce.

Wybrane metod prefabrykacji rurociągów
Wartą odnotowania metodą jest gięcie łuków w 3D. Dzięki niej mamy sposobność stworzenia wyjątkowo nietypowych łuków. Charakteryzuje się ona wysoką precyzją w odwzorowaniu wskazanego kształtu geometrycznego. Następną z procedur możliwych do zastosowania jest obróbka cieplna (). Bazuje na wielkim dwu-trzonowym piecu, który jest elektryczny i jest tak skonstruowany, by istniała sposobność monitorowania wsadu w nim włożonego. Jest to możliwe dzięki monitorowanemu chłodzeniu wsadu przy wymuszonym użyciu chłodnego powietrza czy umieszczenie go w zbiorniku wodnym. Cały proces obróbki jest szczegółowo monitorowany, aby mieć pewność, że zostaną uzyskane właściwe własności mechaniczne. W rozróżnieniu od potrzeb klienta, rury mogą być poddane czyszczeniu strumieniowo-ściernemu. Bieg tej czynności jest względnie prostu do pojęcia. Produkty, które mają być wyczyszczone, lokuje się w profesjonalnych komorach. W tych pomieszczeniach materiał jest poddawany działaniu wskazanego ścierniwa. Najczęściej jest możliwość gładkiej zmiany typu ścierniwa.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.