Podajniki kubełkowe – ich budowa, zastosowanie oraz zasada funkcjonowania

29 marca, 2023
Przenośniki kubełkowe mają dziś zastosowanie w wielu różnorodnych branżach. Wykorzystuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym czy też spożywczym. Przenośniki kubełkowe użytkuje się do pionowego przemieszczania materiałów ziarnistych i sypkich, na pewno są one sporym uproszczeniem w toku każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego tworzy się podajnik kubełkowy i jaka jest jego zasada działania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, które są związane za pośrednictwem specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Liczba segmentów rurowych wykorzystywanych w podajnikach jest przeróżna, gdyż zależy od konkretnych czynników, takich jak wysokość podnoszenia.

W obrębie segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki wykonywany jest z solidnego i silnego materiału. Niezmiernie istotne jest to, by materiał ten był solidny na rozciągnie, w związku z tym przeważnie do podajników kubełkowych stosuje się materiał wieloprzekładowy, jaki charakteryzuje się nadzwyczaj sporą odpornością – od EP630 do EP800. Jak już dodaliśmy wcześniej z wykorzystaniem podajników kubełkowych możliwe jest przenoszenie różnego rodzaju materiałów przez przenośniki kubełkowe.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i rozmiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest bezproblemowy, prędki a także bezpieczny (zobacz nowe promocje na: kador przewóz ładunków ponadgabarytowych) towarów. Kubełki są wykonywane z materiałów rozlicznych między innymi w toku ich produkcji stosuje się takie materiały, jak stal tłoczona, poliamid, polietylen czy też sporo innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyśmienite oraz mocne w używaniu. W Internecie zdołasz dziś odkryć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, łatwo znajdziesz także ofertę wielu różnych firm, które zajmują się realizacją tych urządzeń.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.