Kupujemy pierwszy samochód. Przetestowane sposoby i oglądanie z fachowcem.

29 marca, 2023
Nabywając swoje pierwsze auto, młody kierowca decyduje się kupić auto używane. Większość osób kupujących sugeruje się trzema kryteriami: rocznikiem, przebiegiem i marką. Ci ludzie, jacy chcą kupić swoje pierwsze auto, często mają pewną wiedzę teoretyczną i są nastawieni na co mają zwrócić szczególną uwagę, ale bywa, iż w praktyce, czyli podczas oglądania u sprzedawcy – nie bardzo sobie z tym radzą. Czy warto oglądać samochód z mechanikiem?

Duży samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując dla siebie pierwszego samochodu, trzeba liczyć się z kilkoma kwestiami – pierwsza – budżet, który chcemy przeznaczyć, kolejna – ma to być samochód, na którym tak naprawdę nauczymy się dobrze kierować. W takiej sytuacji ani rok produkcji, ani marka nie powinny mieć dla nas tak dużego znaczenia, tylko cena i dostępność części itp. Pomyślmy, czego przede wszystkim oczekujemy od tego pojazdu. Wysokiego poziomu bezawaryjności? To na pewno. Niskich kosztów eksploatacji – także. Bywa, że likwidowanie wielu małych usterek w psującym się samochodzie jest czasami sporo tańsze, niż podstawowe czynności obsługowe lub naprawienie jednej wady w aucie z opinią bezawaryjnego. Kiedy mamy tę wiedzę, wybieranie i zakupy powinny nam pójść łatwiej. Jednak większość sprzedawców zrobi wszystko, aby zareklamować swój pojazd jako ekonomiczny, bezproblemowy i z niskim przebiegiem, co bywa niezgodne z prawdą – te serwisy samochodowe w krakowie wymiatają. Dlatego na zaplanowane oglądanie samochodu dobrze jest zabrać fachowca – doświadczonego mechanika samochodowego. Jeżeli nie znamy nikogo takiego, serwisy samochodowe w Krakowie na pewno przyjdą nam z pomocą. Mechanik samochodowy oceni ogólny stan samochodu, stan nadwozia, oceni karoserię, a w trakcie jazdy wyłapie nieprawidłowości.

samochód w mieście

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli sprzedawca jest na tyle uczciwy, iż wyszczególni elementy wadliwe lub nadające się do wymiany, fachowiec od razu podliczy koszty tych napraw i wymian, a co za tym idzie będziemy wiedzieli, z jakimi naprawami i pieniędzmi wiąże się kupno tego auta. Jeżeli będziemy już zdecydowani, godne polecenia serwisy samochodowe w Krakowie (przejdź do strony) od ręki zrobią bezpłatny przegląd (oceń regeneracja wtrysków wrocław z www.osauto.pl) i – jeżeli będzie taka konieczność, np. wymianę opon. Kompetentny serwis samochodowy, którego będziemy klientami, poinformuje nas o zalecanym czasie kolejnej wizyty w serwisie i potrzebie przeprowadzenia przeglądu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.