Triumf polskich odlewni

29 marca, 2023
W specjalizacji motoryzacyjnej, przemysłowej czy maszynowej niezwykle istotne są materiały, które wyrabiane są metodą obróbki cieplnej.

Części konstrukcyjne zazwyczaj nie mogą być zrobione inną techniką niż przez wyżarzanie].

Odlewy

Źródło: www.alwro.com.pl

Wyżarzanie to metoda, dzięki, której produkt nagrzewany jest do odpowiedniej temperatury, po czym następuje powolne jego wystudzanie. Takie zabiegi sprawiają, iż materiał praktycznie równa się ze stanem równowagi.
Takiego typu obróbka cieplna metali używana jest w różnorodnych temperaturach. Wymienia się między innymi wyżarzanie, które ujednolica metal. Nagrzewanie występuje między 1000 a 1200 stopni. Kolejnym jest wyżarzanie zupełne. Jest to nagrzewanie pomiędzy 30 a 50 stopni celem zmniejszenia twardości żeliwa. Typów wyżarzań jest sporo i każdy z nich ma inne zastosowanie.

Takiego rodzaju systemami zajmują się profesjonalne odlewnie. Na terenie Polski jest ich niewielka ilość. Oferują zwykle tworzone odlewy z metali żelaznych, jednak dzięki innowacyjnym technologiom za pomocą ciśnienia dostępne są też odlewy (więcej modele odlewnicze) z tworzyw nieżelaznych jak na przykład stopy miedzi lub aluminium.

Odlewnie w Polsce posiadają swoich klientów nie tylko na terenie kraju, ale również we wszystkich krajach europejskich. Dotarcie do nich stało się możliwe dzięki doskonałej jakości oferowanych wyrobów i bogatej historii zakładów wyrabiających odlewy. Również mnogie nagrody oraz uzyskane certyfikaty dały nie tylko zaistnieć na rynku europejskim, lecz także doprowadziły do długookresowej, nadal rozwijającej się współpracy.

Nasze przedsiębiorstwa tej dziedziny słyną z tworzenia najlepszej jakości materiałów, dodatkowym walorem są często innowacyjne, własne technologie, jakie są chronione prawnie. Coraz powszechniej też firmy trudniące się tego rodzaju produkcją tworzą procesy wytwórcze z nastawieniem na ochronę natury, stając się tym samym aktywnym propagatorem na rzecz ekologii.

By odlewnie nadal mogły się rozwijać powstały liczne Stowarzyszenia reklamujące ich działania na terenie Unii Europejskiej. To one właśnie dbają o właściwą promocję producentów.

Źródło: Alwro S. A.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.