Oferta spod szyldu Hardox – blachy do różnych zastosowań

15 lutego, 2023
Blachy trudnościeralne, jak wskazuje ich nazwa, są bardzo odporne na na różne czynniki zewnętrzne, a co za tym idzie, najlepiej kwalifikują się do produkowania tych podzespołów urządzeń, które narażone są na stosunkowo szybkie ścieranie się lub długą, nieustającą pracę. W przemyśle ciężkim całe mnóstwo maszyn posiada elementy, które w czasie normalnej obsłudze ulegają zużyciu.

blacha

Autor: Paul Joseph
Źródło: http://www.flickr.com
Aby nie namnażać firmomwielkich kosztów związanych z częstą wymianą różnych elementów, lepiej zainwestować w blachy trudnościeralne, na przykład marki Hardox, których ofertę znajdziesz tej stronie. Marka ta dysponuje obecnie największą ofertą blach o różnej odporności na ścieranie i różnej grubości, dzięki czemu można dopasować je do własnych wymagań. Blachy te są wielokrotnie testowane i przechodzą naprawdę długą drogę zanim zostaną wypuszczone na rynek.

Zanim producent dopuści ją do sprzedaży gwarantując odpowiednią wytrzymałość, przechodzi ona przez wiele kontroli na etapie produkcji.

Jeśli zaciekawiła Cię ta strona, koniecznie sprawdź link odkurzacze na sprężone powietrze a dowiesz się o wiele większą ilość szczegółów, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Opisywany producent oferuje blachy trudnościeralne o grubości od 0,7 milimetrów do 160 milimetrów, takie jak opisane na stronie Hardox. Dopracowane wymiary mają ogromne znaczenie, bo zapewniają nowe możliwości tam, gdzie poprzednio grubość sprawiała problem. Na przykład przy naginaniu blach, spawaniu lub ich wykrajaniu. Teraz blachy te można obrabiać, kroić i modelować bez użycia zaawansowanej techniki albo unikalnych przyrządów, bo są stosunkowo plastyczne i spawalne. Grubość miała związek również z ciężarem blachy, a to także ma niemałe znaczenie przy specjalistycznych maszynach.

Nie trzeba opracowywać skomplikowanych symulacji by dostrzec, że inwestowanie w droższy, ale trwalszy materiał, będzie skutkować długą, bezawaryjną pracą urządzeń, a co za tym idzie – rzadszymi przestojami w pracy. Przymusowy czas postoju to czas nieodwracalnie stracony, więc duża efektywność dzięki zastosowaniu wyżej wymienianych blach oraz komponentów z nich wykonanych pozwoli zwiększyć wydajność i zysk. Rynek oczekuje na takie materiały, aby firmy z branży mogły znacznie lepiej się rozwijać i inwestować w nowe maszyny, oprogramowanie sprzętów oraz kształcenie kadry.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.