Jak wybrać strój roboczy? O jakich kwestiach koniecznie powinniśmy pamiętać? Jakie są najważniejsze elementy takiego stroju?

29 marca, 2023
W czasie wybierania odzieży roboczej należy zwracać uwagę na bardzo dużo istotnych kwestii. Dzięki temu można oczekiwać, że ubiór będzie pełnił swoją rolę w każdym zakresie. Pracownik, który ma profesjonalny strój roboczy jest bardziej wydajny, zyskuje na tym cała firma.

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę to, w jakiego rodzaju branży jest zatrudniony dany pracownik, jakie ma warunki, w jak wysokiej temperaturze pracuje, z jakimi niebezpieczeństwami spotyka się każde dnia. Dla różnorodnych branż przewidziane są więc określone linie odzieży, jak spodnie robocze do pasa (więcej szczegółów), które spełniają najwyższe wymogi i certyfikaty. Podczas wyboru ubrań niezbędnie zwracajmy uwagę na praktyczne kwestie, gdyż odzież w jakiej pracownik porusza się cały dzień musi być komfortowa, zaś jej utrzymanie w czystości powinno być bezproblemowe.

odzież robocza

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Kombinezon roboczy jest 1-częściowym ubraniem, połączeniem spodni i bluzy najczęściej z błyskawicznym zamkiem od kroku do szyi. Kombinezony robocze (odzież specjalistyczna do chłodni) posiadają zastosowanie bardzo często w warsztatach mechanicznych, rolnictwie ale jednocześnie w środowisku toksycznym. Kombinezony występują jednocześnie w wersjach letnich, jak i zimowych. Spodnie robocze ogrodniczki są spodniami z charakterystycznym karczkiem z przodu, w którym najczęściej znajduje się kieszonka ze zintegrowanymi szelkami. Spodnie takiego typu znajdują zastosowanie w większości branż. Ich najmocniejszą stroną są wielkie możliwości uregulowania pozycji ubrania na ciele. Posiadają dużą ilość kieszeni, ale również miejsce na nakolanniki ważne do pracy w pozycji klęczącej.

Ogrodniczki dostaniemy zarówno w wersjach na lato, ale i zimowych. Kamizelki dość często służą jako ocieplacze zimą, w lato natomiast wybierane są ze względu na ich wiele kieszeni, jakie są wykorzystywane podczas prac monterskich. To są najbardziej elementarne rodzaje ubioru roboczego, producenci niekiedy tworzą kolekcję, linie takiej odzieży, ażeby były tam wszystkie najbardziej istotne rodzaje odzieży. Pozwala to wyposażyć swoich pracowników w stylistycznie spójne ubrania niezależenie od takich spraw, jaki typ odzieży preferują. Takie zestawy najlepiej kupować w sklepach, gdzie kupimy też inne konieczne pomoce do pracy, takiego rodzaju jak tarcze do szlifowania (czytaj tutaj).

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.