Niedługo się przeprowadzasz? Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu mebli na czas ich przewożenia

8 lutego, 2023
Przeprowadzka to zawsze niemała fatyga, zwłaszcza z transportem mienia, które dotychczas udało nam się zebrać. Wsadzamy wszystko do pudeł, a większe meble trzeba rozmontować, ponieważ w innym razie nie moglibyśmy ich przenieść przez drzwi.

Jeśli nie wynajmujemy firmy przeprowadzkowej, ale decydujemy się samodzielnie je przewieźć, musimy właściwie zabezpieczyć szafki, komody i stoliki, aby nic im się nie stało podczas przewozu. Jak to zrobić? Na początku najistotniejsze jest opróżnienie mebli. Książki, tekstylia, odzież oraz inne drobiazgi dużo ważą, a ponadto mogą powylatywać np. podczas znoszenia szafy ze schodów.

Przeprowadzka

Źródło: flickr.com

Często trzeba również wyjąć szuflady lub (remonty turbin) półki, dzięki temu meble będą bardziej bezpieczne oraz ich mniejsze części nie będą się przemieszczać. Jeżeli nie chcesz ich wyjmować, drzwiczki można obkleić taśmą, w taki sposób ochraniając ruchome elementy. Podczas transportu ważne jest również właściwa ochrona rogów, jakie są najbardziej narażone.

Dobrze jest obkleić je taśmą albo najpierw obłożyć kartonem, a później zakleić, aby ochrona się trzymała. Jeżeli mamy wartościowe antyki, na przykład wazon, jaki niemało nas kosztował, powinno się zakręcić go folię bąbelkową. () Podobnie zróbmy w przypadku elektroniki, gdyż takie elementy również musimy w pewny sposób zapakować. Wracając do mebli – na szczególną uwagę zasługują różnorakiego rodzaju kanapy oraz sofy.

Tapicerka nie zawsze zrobiona jest z wytrzymałego materiału, dlatego należy dokładnie owinąć wersalkę folią, a pomiędzy określonymi meblami powkładać kartony. To dodatkowo zabezpieczy je przed obijaniem. Jeśli podróż jest długa, można kupić specjalne pasy zabezpieczające, jakie utrzymają je na miejscu, nawet gdy wejdziesz w ostry zakręt albo nagle się zatrzymasz.

Pamiętając o niniejszych sugestiach nie musisz obawiać się o swoje meble podczas przeprowadzki. Po wniesieniu ich do nowego domu czy mieszkania miej na względzie, by najpierw je wytrzeć, gdyż z pewnością się zakurzyły, a lepiej jest ustawić wszystko na czystych półkach, aniżeli po kilku dniach zabierać się za sprzątanie. Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby ci pomóc we wniesieniu mebli, zawsze możesz poprosić sąsiadów, z którymi od razu nawiążesz bliższe kontakty.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.