Wielopłaszczyznowy przebieg tworzenia dedykowanych tworzyw takich jak prolab65, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

29 marca, 2023
Maszyny wykorzystywane w przemyśle odlewniczym są wysoce wyspecjalizowanym sprzętem, który wymaga odpowiednich materiałów i procesów technologicznych w czasie produkcji. Wysokiej jakości systemy hydrauliczne w komplecie ze stalą o wysokiej trwałości pomagają przenosić ogromne ciężary, które nie byłyby możliwe do przetransportowania w żaden inny sposób. Każdy, nawet najmniejszy element musi spełniać stawiane mu wymogi.

Proces produkcyjny

Proces produkcyjny rozpoczyna się wyprodukowaniem wszelkich elementów maszyny. Najczęściej wymaga to zaangażowania kilu oddzielnych zakładów produkujących elementy metalowe.

huta

Źródło: pixabay.com

Nie każdy wykonawca, tak jak PREC-ODLEW sp. z o.o., posiada technologię umożliwiającą obróbkę każdego metalu. Może więc wystąpić sytuacja, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja (Przetwórstwo tworzyw sztucznych Wrocław) się rozłoży: jeden zakład wyprodukuje odlewy żeliwne, a oddzielny zajmie się odlewami stalowymi. Największe trudności powoduje stal o podwyższonej trwałości, z której wykonuje się elementy, które są narażone na duże przeciążenia. Produkowanie elementów z takiego surowca wymaga konkretnego pozwolenia firmy zajmującej się produkcją. Przykładowo: ładowarka wyprodukowana jest z wielu tysięcy części o rozmaitym poziomie odporności. Żeby maszyna była stabilna i wytrzymała, powinna odznaczać się odpowiednio wysoką masą. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych elementów aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednolitością struktury – więcej na . Jest to bardzo istotne, gdyż ładowarka tego rodzaju waży blisko 18 ton bez załadunku. Dzięki takiemu ciężarowi, sprzęt jest w stanie kopać w twardej nawierzchni.

Mechanizm hydrauliczny jest na tyle wydajny, że przy tej masie ładowarka jest w stanie jednorazowo przetransportować 7 ton ładunku. Do przerzucenia takiej ilości ziemi za pomocą łopat, grupa wykwalifikowanych robotników potrzebowałaby około godziny.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.