Na czym polega zjawisko laminowania i gdzie najczęściej ono występuje? Gdzie jest najbardziej powszechne?

29 marca, 2023
Proces laminowania to pewność dodatkowej odporności, na przykład na wilgoć, wytrzymałości mechanicznych, lecz i dla rezultatów dekoracyjnych. Istnieją różnorakie zastosowania laminatu.

W poligrafii laminowanie jest sposobem na uszlachetnienie druku. Polega on na przyklejeniu do powierzchni zadrukowanej folii czy tkaniny.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów laminowania jest foliowanie. W następnym przypadku – w przemyśle szklarskim taki proces laminowania szkła odnosi się do sklejania za pomocą specjalnej folii dwóch albo więcej tafli szkła. To powoduje, iż szkło jest bardziej odporne mechanicznie i w sytuacji rozbicia, odłamki się nie rozsypią. Typ użytej folii decydował będzie także o innych właściwościach szkła laminowanego, np. przepuszczalność promieni UV.

opakowanie żywicy do laminowania

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com

Szkło laminowane jest dosyć często stosowane w różnych dziedzinach. Bardzo ciekawym przypadkiem są tzw. żywice (polerowanie żelkotu) do laminowania. Dzięki nim możliwe jest wyprodukowanie lekkich, sztywnych, bardzo wytrzymałych detali oraz narzędzi. Przy produkcji najczęściej używa się techniki ręcznego laminowania, worka próżniowego lub infuzji. Żywice do laminowania są także używane do wykonywania wytrzymałych mieszanin żywicznych z dodatkiem lekkich lub ciężkich wypełniaczy. Rzeczywiście dobre żywice epopast wytwarza firma ze Skawiny – tutaj – > . Laminowanie jest też wykorzystywane w przemyśle meblowym. W takiej sytuacji laminowanie jest to po prostu pokrycie nośnika, czyli płyty wiórowej, MDF czy płyty pilśniowej laminatem. Lub też specjalną folią w procesie pracowania pod dość wysokim ciśnieniem w ramach półkowych w celu polepszenia czynników estetycznych oraz wytrzymałościowych. Jak więc widzimy laminowanie ma znaczną ilość zastosowań i z pewnością to zjawisko nie będzie ograniczać się tylko do jednej lub dwóch dziedzin. To sprawia, że praca w wielu obszarach jest bardziej skuteczna i służy wielu zadaniom. Już większość właścicieli firm przekonało się do laminowania, stąd też jest to tak chętnie i z przekonaniem stosowane.

Jak wskazują trendy na pozostałe lata, liczba ta jak się zmieni to jedynie na korzyść, co oznacza, że możemy być pewni, iż będzie coraz większa ilość przedsiębiorstw, które będą stosować laminaty (więcej ino na ). Są jakościowe, zawsze się sprawdzają, więc nikt się nie dziwi, iż tak właśnie jest. Z najbardziej solidnych materiałów przecież każdy pragnie korzystać.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.