Przeznaczenie, wytyczne działania i budowa siłowników elektrycznych

5 lutego, 2023
Najprościej tłumacząc przedmiot: siłownik elektryczny skonstruowany jest z silnika jak również przekładni zamieniającej ruch obrotowy wirnika na ruch liniowy tłoka. Aby można było uzyskiwać odpowiednio wielkie siły na końcówce tłoka, z reguły stosowane są przekładnie wielostopniowe. Ich zasada działania jest bardzo prosta, występują także rodzaje do traktowania pod ziemią.

silownikielektryczne.com - dostawca siłowników elektrycznych

Autor: tweakie.cnc
Źródło: http://www.flickr.com
Przyrządy, jakimi są siłowniki elektryczne odbiegają w budowie od pneumatycznych bądź hydraulicznych i to dość znacząco – sprawdź też polecane siłowniki elektryczne. Nie napędza ich sprężone powietrze bądź olej tłoczony pompą, a energia elektryczna, co sprawia, że nawigacja i obsługa takiego siłownika są dużo łatwiejsze i tańsze. Nie trzeba się więc obawiać o dziury, które mogłyby się ukazać w systemie zasilania siłownika, powodując zredukowanie siły działania siłownika czy niedobór czynnika napędowego (powietrza lub oleju). Następna rzecz, jakiej nie należy się bać to wymiana kosztownych pomp lub sprężarek. Jest to częsty problem, gdyż naturalnie się one eksploatują. Instalacja kierująca siłownikiem elektrycznym jest więc istotnie mniej zawiła, a przez to tańsza i prostsza w instalacji.

Reguła działania urządzeń, jakimi są siłowniki elektryczne jest bardzo prosta – więcej informacji na stronie (Moduły liniowe). Silnik elektryczny dzięki przekładni obraca śrubą napędową, po której przesuwa się zamknięcie. Do nakrętki przymocowany jest tłok. Ruch nakrętki po śrubie napędowej w konsekwencji daje ruch całego tłoka (wysuwa się on lub chowa do korpusu siłownika). Taka struktura siłownika powoduje też, że siłownik potrafi utrzymać wsadzony na niego ekwipunek nawet wtedy, kiedy odłączone jest od niego zasilanie.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeśli tak, to śmiało kliknij także ten link. Podobne wiadomości znajdziesz również tutaj kancelaria prawna wrocław windykacja.

Jest to cecha bardzo przydatna dla nas, a dodatkowo bardzo wygodna.

sprzęty takie jak siłowniki elektryczne wykorzystywane są najczęściej do automatyzacji bram skrzydłowych. Stworzone są one bardzo schludnie, drobiazgowo i mogą transferować obciążenia nawet do 400 kg. Wygodnym rozwiązaniem są też siłowniki elektryczne połączone ze sterownikiem czasowym, które można zaprogramować odpowiednio do naszych wymagań.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.