Przedsiębiorstwo Molydal – specjalista w smarach wykorzystywanych w wielu branżach

29 marca, 2023
Molydal to firma specjalizująca się w smarach i systemach smarowania, które mają zastosowanie praktycznie we wszelkich branżach przemysłu. Jak rozwijało się to przedsiębiorstwo oraz co może aktualnie zaproponować?
Powstanie i rozwój przedsiębiorstwa Molydal
Przedsiębiorstwo Molydal powstało w 1958 roku we Francji.

Inspiracją do otwarcia tej firmy było przemysłowe zastosowanie amerykańskich odkryć naukowych z okresu II wojny światowej.

Na pewno będzie interesować Cię nasza strona internetowa, wyszukasz tam dużo zajmujących informacji. Miej na uwadze, że jest często uzupełniana.

Odkrycia te pozwoliły na wykorzystanie zalet molibdenitu, a więc sproszkowanego dwusiarczku molibdenu w wielu procesach smarowniczych. W związku ze zwiększaniem sprzedaży oraz wciąż rosnąca pozycją w branży, w 2002 roku utworzona została baza magazynowo-biurowa zlokalizowana w Mirosławicach niedaleko Wrocławia. Aktualnie firma Molydal jest czołowym liderem w swojej dziedzinie. Oferuje różnorodny asortyment smarów, olejów oraz wielu innych środków zaliczających się do tak zwanej chemii przemysłowej. Na specjalne zamówienie produkuje również preparaty smarowe spełniające indywidualne potrzeby klientów.

noże

Autor: ohhenry415
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowanie produktów firmy Molydal
Wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest BGM Molydal Sp.j. – jest to kwalifikowany dostawca zakładów przemysłowych, reprezentujących właściwie wszystkie branże przemysłu. Produkty Molydal smary molydal wykorzystywane są między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, meblowym, papierniczym, chemicznym, spożywczym oraz farmaceutycznym.
Poza tym preparaty firmy Molydal stosowane są przez twórców urządzeń AGD, audio/video, urządzeń elektrotechnicznych oraz elektronicznych, wykonawców metalowych elementów budowlanych i konstrukcyjnych, jak również elektrownie, huty, kopalnie – tutaj.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.