Kogo potrzebuje rynek pracy ?

29 marca, 2023
Dominuje przekonanie, iż w Polsce mamy duże bezrobocie jak też trudno znaleźć pracę. Rzecz jasna, nikt nie mówi, że pracę otrzymuje się od ręki i jest to łatwe jak bułka z masłem, jednakże należy posiadać świadomość, iż jest dużo dziedzin, w których pracownicy są potrzebni oraz bezustannie poszukiwani.
Już od wielu lat na krajowym rynku poszukiwani są pracobiorcy fizyczni – tak ci posiadający należyte kwalifikacje, jak również niewykwalifikowani.

wynagrodzenie

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Brakuje między innymi hydraulików, stolarzy, operatorów widlaków bądź tokarzy. Identycznie często spotkać możemy ogłoszenie operator maszyn poszukiwany. Coraz to mniej mamy także np. kierowców. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż wielu pracowników fizycznych odjechało za granicę, jako że choć miejsc pracy nie ubywa (a wręcz na odwrót) oraz z roku na rok coraz to sporzej osób zdołałoby uzyskać zatrudnienie, to pobory i warunki zatrudnienia znajdują się w wielu przypadkach niezmiennie na takim samym pułapie. Możemy więc prognozować, że w wypadku pracowników fizycznych zapotrzebowanie nie zmniejszy się w ciągu najbliższych lat jak też będą to jedne z najbardziej poszukiwanych fachów. Zapotrzebowanie jest znacznie większe niż liczba osób skorych do podjęcia pracy na tym stanowisku w naszym kraju.
Specjalizacja IT rozwija się w naszej ojczyźnie a także na świecie świetnie, stąd też poszukiwani są nieomal wszelcy profesjonaliści, którzy mają umiejętności oraz wiedzę w owym obszarze. Poza tym np. programiści są nie jedynie najbardziej poszukiwani, lecz również figurują jako jeden z dobrze opłacanych zawodów.

Co ciekawe, w wielu przypadkach przedsiębiorstwa oferują szereg instruktaży dla młodych. Inną specjalizacją, która z dnia na dzień staje się coraz to bardziej popularna, jest e-commerce, czyli sprzedaż, reklama reklama świetlna wrocław i dystrybucja artykułów oraz usług przez net.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.