Usługi audytorsko-księgowe

29 marca, 2023
Jakiś czas temu księgowa w przedsiębiorstwie była niezastąpiona. Obecnie nieraz firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO
Zmniejszenie kosztów dla różnej wielkości firm wynika z ich różnych pozycji na rynku. Dla niewielkich firm zatrudnienie dedykowanego pracownika oraz zapewnienie mu potrzebnych szkoleń jest bardziej kosztowne niż zlecenie tych czynności firmie zewnętrznej. Zakres pracy w małej firmie też zazwyczaj nie wymaga osoby na pełnym etacie.

Duże korporacje rozpatrują outsourcing jako formę inwestycji z, której plony zaczną czerpać w przyszłości. Nieduże koszty są rezultatem zarówno niższych kwot do zapłaty za usługi firmy zewnętrznej w porównaniu z własnym działem jak i z mniejszej ilości błędów firmy specjalistycznej. Na przykład badanie badania marketingowe praca finansowych sprawozdań jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Wybierając outsourcing wybranych działań firma może skupić się na swojej kluczowej działalności, pracownicy firmy zewnętrznej zapewniają z reguły wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest często przeprowadzony bardziej obiektywnie niż przez naszych własnych pracowników, specjaliści firmy zewnętrznej mają obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych), zmniejsza się ryzyko związane ze skutkami uchybień naszych pracowników. Poza wymienionymi zaletami nie da się nie zauważyć również wad. Wolniejszy przepływ informacji, mniejsze poczucie zobowiązania względem naszego przedsiębiorstwa, zaangażowanie zależne od ceny usługi to tylko niektóre z nich.

Trudno nie wziąć pod uwagę wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Warto więc przetrawić wszelkie za i przeciw i wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy.

Zapraszamy na stronę firmy oferującej usługi finansowe – Fss-finanse.pl.

Przeczytaj praktyczną ofertę na:Usługi finansowe Financial Service Support w Warszawie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.