W jakich sprawach może nam pomóc adwokat w RFN?

29 marca, 2023
Członkostwo Polski w Unii Europejskiej oraz sąsiedztwo z Niemcami powodują spory ruch na polsko-niemieckim rynku pracy. Wzrasta również liczba polskich przedsiębiorstw inwestujących w Niemczech. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi adwokatów specjalizujących się w prawie pracy. Coraz więcej kancelarii adwokackich świadczy swoje usługi w tym konkretnym zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie mające siedziby na terenie Polski. Kancelarie udzielają tych usług zarówno na rzecz pracodawców jak również pracowników.

adwokaci w RFN

Niestety jak wykazują europejskie badania,10 – 20 proc. ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest bardzo wielu bezdomnych imigrantów bez pracy. Częstokroć te osoby stają się alkoholikami. Niebezpieczeństwo może stanowić ciągle jeszcze panujący w Polsce mit, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (www) co stanowi pokusę zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielkie mają perspektywy na znalezienie dobrej pracy w swojej ojczyźnie. W dodatku mit ten rozprzestrzenia się niczym choroba zakaźna! Starczy tylko że jeden ze wsi naopowiada jak to dobrze jest mu w tym niemieckim „raju”, a już pociąga za sobą połowę wioski. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś słabo zna język, często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.

Nie dziwi zatem fakt iż adwokaci w Niemczech balduin-pfnuer.de/ mają pełne ręce roboty. Główne zagadnienia którymi się oni absorbują to: dochodzenie zaległych należnych honorariów za pracę, ochrona zatrudnionego przed niesłusznym wypowiedzeniem umowy, sporządzanie a także analizowanie umów o pracę, także umów dla spółek, porady prawne (czytaj więcej pomoc prawna dla przedsiębiorców Częstochowa) dla pracodawców, przygotowywanie wypowiedzeń, obrona w postępowaniach dotyczących tzw. „pracy na czarno”, i w wielu innych. By jednak ustrzec się potrzeby pomocy adwokata w Niemczech, proponuję się dobrze do tej ważnej decyzji o wyjeździe przyszykować. Przede wszystkim nie wyjeżdżać „w ciemno” lecz do konkretnego, spodziewającego się naszej osoby pracodawcy oraz znać choćby podstawy języka niemieckiego.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.