Systemy pakowania

15 lutego, 2023
Są pewne rzeczy, o których na co dzień nie myślimy, a nierzadko wyrzucamy je po prostu do kubła.

Dopiero ich brak wywołuje, że je doceniamy, a świat przestaje być przyjaznym miejscem. Poleca się ciekawą grę wyobraźni – wyimaginuj sobie, że nagle przestają istnieć maszyny pakujące. Spróbuj. Zaczynamy?

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

W czym hipermarkecie będzie przechowywane twoje śniadaniowe musli, jeśli opakowania znikną? Jak ustrzeżesz cztery kąty przed paskudnymi chlapnięciami farby w trakcie remontu, jeśli folie stretch znikną z półek? Wybierasz się na pocztę, żeby wysłać paczkę narzeczonemu na Wyspach… a w rzeczywistości przesłać mu zgrzebny worek z rzeczami, ponieważ opakowań nie dostaniesz. Anihilacja, która dotknęła maszyny pakujące wpłynie nie wyłącznie na życie zwykłych konsumentów, a też na funkcjonowanie całego przemysłu.

Praca w zakładach produkcyjnych stopuje, bo gdzieś zniknęły taśmy spinające. Tony produktów leżą w magazynach, bo nie da się ich zapakować i przewieźć do hurtowni. Ich właściciele nie chcą przyjmować produktów bez opakowań. Podobnie rzecz wygląda w przypadku sklepów.

Wzrastają taryfy transportu, bo kartony (kartony klapowe producent) i owijarki są absolutnie niezbędne. Ciężarówki muszą zwalniać, by nie niszczyć towaru lub obkładać miejsca ładunkowe miękkim materiałem. Firmy plajtują, świat uderza kryzys na gigantyczną skalę. Czy potrafisz ogarnąć ten bałagan? Wrzućmy do tego obrazu odrobinę nadziei. Znając historię inwencji człowieka, można zakładać, że po jakimś czasie pojawi się rozwiązanie, może nowy wynalazek, a może całkowicie inny ład świata. Zazwyczaj na gruzach poprzedniego ładu rodzi się kolejna cywilizacja, to jasne. Najmocniej szokującym morałem z tej gry intelektualne jest to, że tak niezauważalna rzecz posiada tak wielką rolę w powszednim funkcjonowaniu na świecie.

Rozsądnie jest zabezpieczyć się zawczasu i kupić porządne maszyny pakujące do swojego przedsiębiorstwa.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.