Wykaz najczęściej wykorzystywanych rodzajów przenośników, jakie znalazły zastosowanie w przemyśle.

29 marca, 2023
W celu przeniesienia rozmaitych materiałów na niewielkie odległości bardzo często stosuje się przenośniki. Ich szeroki wybór sprawia, że znalazły one zastosowanie w wielu rozmaitych gałęziach przemysłu. Co więcej, współczesne przenośniki są sprzętami bardzo nowoczesnymi, pozwalającymi na duże możliwości pod względem sterowania, a jednocześnie bardzo wytrzymałe i niezawodne. Dzięki nim praca staje się dużo szybsza i wydajniejsza, a procesy produkcji, magazynowania czy dystrybucji dużo lepiej dopracowane.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie największą popularnością klientów niezmiennie cieszą się przenośniki taśmowe, szacuje się, że więcej niż połowa wszystkich nowych instalacji to właśnie ten rodzaj. Przeznaczone są one do transportowania lekkich towarów, o niedużych rozmiarach, do których należą między innymi materiały granulowane i sypkie, a także nieduże pakowane czy workowane przedmioty. Ten typ przenośników może być stosowany zarówno jako oddzielne urządzenie, jak i element większej linii produkcyjnej, niekiedy w połączeniu ich w więcej segmentów.

Dużym zainteresowaniem również się cieszą przenośniki kubełkowe (PROMUS Katowice Sp. z o.o.), które z kolei służą do transportu pionowego różnych surowców na niekiedy znaczne wysokości.

Zapewne przysłuży Ci się najnowsza publikacja. Więc wejdź w podany link i ciesz się wpisem, który z radością dla Ciebie przygotowaliśmy.

Przeważnie są to substancje sypkie, ziarniste i w dużych kawałkach, lecz niektóre rodzaje pozwalają również na transport tym sposobem różnego rodzaju płynów. Takie przenośniki używane są głównie w przemyśle budowlanym i chemicznym, lecz w wielu przypadkach będą po nie również sięgać różnego rodzaju zakłady produkujące produkty spożywcze. W części specyficznych zastosowań zamiast taśmowych przenośników znacznie lepiej się sprawdzi ich wersja śrubowa.

fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Przenośniki śrubowe (idź do strony o tym przenośniku) składają się z dwóch elementów, to znaczy rynny o odpowiedniej długości, w jakie przesuwał się będzie materiał oraz ślimaka, odpowiedzialnego za przesuwanie. Ta odmiana przenośników jest niezastąpiona w różnych odmianach przemysłu, na przykład dość często wykorzystuje je przemysł spożywczy, budowlany i chemiczny.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.