Jak należy trzymać lekarstwa? Jakie normy trzeba wypełnić, żeby wszystko było w jak najlepszym porządku?

15 lutego, 2023
Magazynowanie leków to proces bardzo wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu właściwych warunków przechowywania i rozprowadzania, większość po to, by zapewnić ochronę zebranych lekarstw. Zatem jaki powinien być magazyn na leki?

leki

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Branża farmaceutyczna kieruje się swoją specyfiką i ma jasno określone wymagania, na które składają się nie tylko wysokie, ściśle określone standardy związane z technologią, ale także niezawodna logistyka i magazynowanie. Magazynowanie farmaceutyków to proces niezwykle wymagający, bo skupiony na zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych leków. Jak więc wybrać odpowiedni magazyn?

Klienci tej branży zwracają baczną uwagę na jakość powierzchni magazynowej. Jedynie obiekty najwyższej jakości są w stanie wypełniać rygorystyczne wymogi Nadzoru Farmaceutycznego.

Czy umieszczone na danej witrynie www (https://www.lontex.pl/oddzialy-serwisowe) teksty przypadły Ci do gustu? Czujesz chęć na kolejne? Zatem śpieszymy Ci przekazać, że już czekają na Ciebie rzetelne wpisy.

Dla przemysłu farmaceutycznego liczy się tez naturalnie usytuowanie obiektu – kluczem jest zwiększenie efektywności łańcucha dostaw – oraz profesjonalne i elastyczne podejście dewelopera do inwestycji.

Niezwykle ważnym dla przedsiębiorstwa farmaceutycznego elementem idealnego magazynu jest znaczna izolacyjność ścian. Lekarstwa powinny być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, która dla znacznej liczby leków nie powinna przekraczać 25 stopni C, jednak są również tego typu produkty farmaceutyczne, których temperatura składowania jest odmienna, dlatego możliwość kontrolowania temperatury magazynu jest tak bardzo ważna.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy pamiętać, że zwłaszcza w tej branży ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa a także możliwość zapewnienia niezmiennych i odpowiednich warunków przechowywania. W związku z tym, z uwagi na rygorystyczne normy wyznaczające warunki przechowywania leków, magazyny są zaopatrzone w chłodnie.

[Są to oddzielne pomieszczenia ogrodzone od pozostałej części hali przegrodami o podwyższonej izolacyjności termicznej. Określony przez Nadzór Farmaceutyczny i najemcę reżim temperaturowy oraz związany z wilgocią zorganizowany jest w niezwykle wąskich zakresach i kontrolowany za pomocą najbardziej innowacyjnych jednostek chłodzących i automatyki. Wartości temperatury są cały czas monitorowane, a na życzenie klienta mogą być także zapisywane. Poszukujesz odpowiedniego miejsca? Sprawdź powierzchnie magazynowe do wynajęcia – Wrocław.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.