Gdzie można stosować folie stretch?

14 lutego, 2023
Oznaczenia kartonów

Prawidłowe pakowanie artykułów jest niesłychanie ważne w logistyce, ponieważ pozwala na błyskawiczny i staranny załadunek.

zależnie od artykułów, które chcemy zapakować, powinniśmy wyselekcjonować właściwe maszyny pakujące. Dziś na rynku jest ogromna ilość wytwórców sugerujących sprawdzone rozwiązania, dobrane do odpowiednich wyrobów i potrzeb.

W takiej sytuacji należy skorzystać z rad ekspertów, którzy popierają swoje doświadczenie poprzez wieloletnią praktykę. Równie istotna jak marka samej firmy jest najwyższa jakość opakowania produktu, ceny sprzętu, jak również wartość oferowanej usługi posprzedażowej. Umiejętnie przeszkolony personel może doradzić najlepsze rozwiązanie zgodne z naszymi oczekiwaniami. Właściwa konfiguracja dobrana do metody pakowania artykułów, to gwarancja zachowania jego właściwości.

Maszyny pakujące z dużym powodzeniem są używane w opakowywaniu wyrobów z takich branż jak: produkty medyczne, cement, Eko-groszek, sól sól drogowa worki drogowa, chemia budowlana. Maszyny o wysokiej jakości umieją działać w zmiennych warunkach pogodowych, spełniają unijne zapisy prawne, a przed odbiorem przechodzą fazę skomplikowanych testów. Obok maszyn pakujących, uznaniem cieszą się folie stretch. Jest to wygodny i zarazem jeden z tańszych sposobów, w większości przypadków używany do kompresji palet, dzięki czemu zabezpiecza cargo przed przemieszczaniem się i uszkodzeniem. Możemy wyróżnić dwa gatunki foliowania: ręczne i maszynowe. Pakowanie przy pomocy takich metod skutkuje tym, że towary utrzymują się nieuszkodzone do momentu spożytkowania ich przez klientów, a równocześnie są bardzo łatwe w eksploatacji. Ogromną wartością takich folii jest praktycznie każda długość i grubość, jaki można zamówić u wytwórcy, a także spora odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Innym gatunkiem opakowania stosowanego przy pakowaniu produktów spożywczych, w szczególności produktów przechowywanych w zamrażalnikach i przemysłowych jest poliolefina. Wyraźnym plusem pakowania przy pomocy tej termokurczliwej folii jest jej bezpieczeństwo dla zdrowia. Obrońcy ekologii również będą zadowoleni, ponieważ poddaje się kompletnej biodegradacji. Jest prosta w użyciu, a dzięki swojej fakturze zapewnia dokładną prezentację już zapakowanego wyrobu. Najczęściej wykorzystywanym rodzajem poliolefiny jest poliolefina z perforacją lub nadrukiem. Ta pierwsza spotykana jest przy pakowaniu chleba i bułek, a ta druga, wyjątkowo silna i niezmywalna, jest tworzona na specjalne polecenie kupującego.

Same pakowanie to nie wszystko. Liczy się także pewne wykonywanie całej procedury. W tym przydatne są wiązarki. Wiązarki do pudeł możemy pogrupować na automatyczne, półautomatyczne i ręczne. Ta wygodna maszyna zamyka procedurę pakowania, umożliwiając zautomatyzowane opasanie kartonu taśmą, zgrzanie jej z nim, a a następnie oderwanie niepotrzebnej ilości. Obecnie sposoby użycia wiązarek mają coraz szerszy zasięg: dają radę zespalać rurki cieplne, a także pręty stalowe.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.