Maszyny do drewna

29 marca, 2023
Branża drzewna jest dobrze rozwinięta. Wystarczy rozejrzeć się po domu by dostrzec jak wiele przedmiotów zrobionych jest z tego materiału.

Pewnie myślimy czasami z jakiego powodu przedmioty zbudowane z litego drewna są znacznie bardziej kosztowne niż ich odpowiedniki z płyt drewnianych. Odpowiedź jest prosta – drewno to delikatny surowiec, wymagający wprawnej obróbki, znajomości techniki i wiedzy o samym drewnie. A poza tym maszyny do drewna nie należą do najtańszych.

Drzewo bawełniane

Autor: challiyan

jednak zainwestować trochę więcej w meble z litego drewna – są bardziej wytrzymałe i bardziej estetyczne niż te tańsze. Dobry stolarz zrobi nam na wymiar meble jakie tylko zaprojektujemy, a w dodatku oddające całą urodę materiału. Pierwszą maszyną wykorzystywaną do obróbki drewna zazwyczaj jest strugarka. Wykorzystuje się ją do nadawania deskom pożądanej grubości. Oczywistym jest, że deski na podłogę są inne niż te używane do składania mebli kuchennych. Na dalszym etapie robienia mebla przydaje się piła rozdzielcza formatowa służąca dalszemu obrabianiu desek.

Gdy już mają pożądaną grubość, długość i odpowiednio ścięte brzegi zbija się mebel. Można oczywiście ozdobić go wybranym wzorem, przód szafy może być ukształtowany fantazyjnie. Do takich prac wykorzystywana jest frezarka do drewna.

Meble tworzone na zamówienie mają niepowtarzalny charakter. Można doskonale podkreślić nimi urok mieszkania, można wydobyć klimat własnych czterech kątów, a także pokazać swój gust i osobowość. Meble z drewna nie muszą być niemodne i babcine – mogą być nowoczesne, eleganckie i doskonale pasować do naszego wymarzonego mieszkania. Poszukajmy najlepszego rzemieślnika i do dzieła!

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.