Czy spłacanie długu musi być takie skomplikowane? Niekoniecznie! Wszystko zależne jest od ciebie.

29 marca, 2023
Czy jest czasami tak, że zalegasz z pieniędzmi? Czy nadal jesteś winny swojemu znajomemu te 8 zł za piwo? A może zwlekasz z czymś jeszcze? Jeżeli masz problemy z zadłużeniem mogą spotkać cię problemy w przyszłości.

karty kredytowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj, gdy bierzesz od kogoś pieniądze (polecany kantor Intraco z Warszawy) dobrze jest wypisywać sobie te sumy, ażeby w dalszej kolejności nie mieć kłopotów z rozliczeniem. Tylko, że w tej sytuacji jedyną konsekwencją jakiej możesz doznać jest gniew przyjaciela. W życiu zawodowym zaciąganie pożyczek wygląda nieco odmiennie.

Totalnie legalną pożyczką jest branie kredytu. Mimo wszystko nie jest to takie proste. Winno się posiadać wystarczające wynagrodzenie, które wskazuje na to, czy masz możliwość spłacić zadłużenie razem z odsetkami. Jeżeli tego nie zrobisz nie spotka cię jedynie gniew, bank nie będzie na ciebie obudzony. On zwyczajnie złoży wniosek o zajęcie wierzytelności. Co wtedy uczynisz? Będziesz histeryzować, iż nie dałeś rady temu przeciwdziałać.

Naturalnie nie jest powiedziane, że jedynie ty będziesz tym niedobrym. Możesz być równie dobrze ofiarą i też wymagać pomocy, aby ściągnąć swój dług. Wobec tego, pożyteczna może być odzyskiwanie długów od osób prywatnych online. Występuje platforma internetowej windykacji, w zupełności zautomatyzowana i nakierowana tak samo na obsługę dłużników z obszaru biznesowego, jak i osób fizycznych. Prowadzi to do tego, ażeby wierzyciel nie kierował się do windykacji albo innych specjalistycznych oraz zawodowych windykatorów, tylko z osobistą pomocą otrzymał z powrotem swoją należność używając szeregu klasycznych instrumentów windykacyjnych. Do dyspozycji ma panel, gdzie może zlecić windykację lub wystawienie długu na sprzedaż na giełdzie.

pieniądze

Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com
Następną możliwością pozbycia się długu jest umowa ugody z dłużnikiem. W Polsce uzyskanie go z powrotem na drodze sądowej trwa średnio 2 lata. Poza tym musimy spodziewać się kosztów całego przebiegu. Jednakże można załatwić to polubownie, czyli zawrzeć ugodę z dłużnikiem, gdzie będzie on zobligowany do zwrócenia zadłużenia w okresie bardziej prędkim, niż by to nastąpiło w przypadku sądowego nakazu spłaty. Takie rozwiązanie wydaje się być optymalne dla obu stron. Czemu więc nie spróbować!

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.