Obróbka stali i blach: co warto aktualnie w tym temacie wiedzieć?

15 lutego, 2023
Obrabianie stali za pomocą nowoczesnej technologii wymaga użycia odpowiednich sprzętów. Jakie to są sprzęty, jakie czynności można nimi wykonać? Wyginanie stali i blach nie jest łatwe bez wymyślonych do takich prac narzędzi. Najczęściej do robienia tych czynności stosowana jest prasa krawędziowa.

grupamarat.pl/oferta/przekladnie-i-napedy/

Autor: seier+seier
Źródło: http://www.flickr.com

Stosowana prasa krawędziowa odznacza się bardzo różnymi parametrami, tak więc zginanie blachy lub stali będzie przebiegało naprawdę sprawnie przynosząc niezwykle wspaniałe rezultaty. Wśród różnego rodzaju pras krawędziowych ogromną popularnością cieszą się urządzenia, w których proces modelowania został całkiem zautomatyzowany. Są one kierowane komputerowo. Nie wymagają one tak dużego doświadczenia od pracowników, które będą je obsługiwać, cały proces gięcia blachy będzie nadzorował program komputerowy. Innym typem pras krawędziowych są prasy sterowane ręcznie. Do ich obsługi na ogół zatrudniani są jedynie bardzo doświadczeni pracownicy,ponieważ są to urządzenia bardzo precyzyjne wymagające sporych umiejętności. Sprawdź więcej: / Marat.

Napędzanie wielu maszyn nie może mieć miejsca bezpośrednio za pomocą silnika. Spora ich liczba musi być napędzana pośrednio. Do takiego sposobu napędzania stosowane są przekładnie. Wspomniane przekładnie przenoszą ruch z elementu napędowego zmieniając w tym samym momencie jego prędkość. Wśród używanych przekładni wyróżniamy między innymi przekładnie hydrauliczne oraz mechaniczne. Najprostsza przekładnia > przekładnie ślimakowe mechaniczna zbudowana jest jedynie z dwóch kół. Mogą się one stykać ze sobą, ale nie jest to warunek wymagany do ich poprawnego działania. Montuje się w nich koła zębate, które zazębiając się o siebie przenoszą napęd. Ten rodzaj przekładni jest dość często stosowany ze względu na to, że charakteryzuje go bardzo wysoka sprawność. Ich cechą wyróżniającą są małe rozmiary. Są bardzo proste, nie hałasują w czasie pracy – to też cechy, które przyczyniają się do ich zwiększającej się popularności.

cięcie stali

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com

Nie są jednak tanie, a ich przeciwnicy jako jedną z naprawdę dużych wad wskazują konieczność systematycznego smarowania. Jeśli o tym mimo wszystko zapomnimy, będą emitować bardzo dużo hałasu. Można również wyróżnić przekładnie łańcuchowe. Wszystkie rodzaje przekładni posiadają konkretne cechy charakterystyczne, które w znaczny sposób wpływają możliwości ich zastosowania i popularność.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.