W jaki sposób poprawnie napisać CV i co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej, aby odpowiednio wypaść?

29 marca, 2023
Sporo osób ma kłopoty z napisaniem CV, a jak wiadomo dokument ten może wywrzeć wpływ na to czy uda nam się pozyskać pracę, o jaką się staramy czy też nie. Wskutek tego pisząc CV wypada niezwykle się do tego przyłożyć, i także dowiedzieć jak napisać CV oraz jakie istotne wiadomości w nim zawrzeć.

ludzie rozmawiąją na przyjęciu

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
W CV niewątpliwie musi się znaleźć miejsce na nasze dane osobowe, wykształcenie czy też dotychczasowe zatrudnienie, konieczne jest również umieszczenie informacji o swoich zdolnościach lub posiadanych uprawnieniach, takich jak choćby profesjonalna znajomość komputera, prawo jazdy (testy na prawo jazdy) albo umiejętność obsługi kasy fiskalnej. Zdołamy także dodać wiadomości o ukończonych szkoleniach, przykładowo szkoleniu projektowania stron internetowych. Takie wieści są ogromnie znaczące dla pracodawcy. W CV zdołamy także umieścić parę słów na temat swoich zainteresowań, aczkolwiek pamiętajmy, iż nie jest to ani wypracowanie ani historia naszego życia, tak więc CV powinno być jasne, obejmować zasadnicze najważniejsze informacje a także charakteryzować się nienagannym wyglądem. Form tworzenia CV jest teraz ogromnie sporo i w zależności od tego w której branży się staramy się o pracę, swoje CV zdołamy do niej konkretnie dopasować. Na przykład w przypadku starania się o pracę w agencji reklamowej, gdzie doceniana jest pomysłowość i kreatywność, nasze CV zdoła odbiegać trochę od standardowego, przyjętego wzoru. W tym przypadku powinno się wykazać się nieszablonowym i pomysłowym podejściem do CV – więcej tutaj.

Mężczyzna

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej by prawidłowo wypaść? Mnogość rozmów kwalifikacyjnych wygląda jednakowo, dlatego na niektóre pytania możemy przedtem przygotować należyte odpowiedzi. Powinno się mówić składnie, naturalnie poprawną polszczyzną oraz przede wszystkim spokojnie, wobec tego na rozmowie kwalifikacyjnej znaczące jest opanowanie. Zbytnia wesołość może nas ustawić w złym świetle. Niemniej najistotniejszą rzeczą jeżeli chodzi o rozmowę rekrutacyjną jest to, aby wiecznie mówić prawdę. Pamiętaj, że prędzej lub później Twoje kłamstwa (przykładowo dotyczące biegłej znajomości języka włoskiego) wyjdą na jaw – więcej o kwestiach związanych z pracą.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.