Zboże wymaga odpowiednich warunków, w innym wypadku może się psuć, a to przyniesie znaczne straty dla rolnika.

5 kwietnia, 2018
Rolnictwo to bardzo wymagająca dziedzina działalności. Na szczęście rolnicy mają szansę obecnie skorzystać z nowoczesnych aparatur, pojemników oraz technik wytwarzania, przez co ich praca staje się dogodniejsza.

Suszenie kukurydzy gazem to już standard
suszenie kukurydzy gazem

Autor: cogdogblog
Źródło: http://www.flickr.com
Aby móc dobrze magazynować ziarno kukurydzy, potrzeba zagwarantować plonom należyty poziom wilgotności oraz suszyć je. Pożytkuje się przy tym bardzo zróżnicowane techniki: od prostych po nowoczesne. Coraz więcej rolników waży się na postawienie swojej suszarni, albo zawozi ziarno do już powstałych. W tego typu budynkach zazwyczaj wykorzystuje się więcej w tym serwisie suszenie kukurydzy gazem albo olejem opałowym. Napotyka się nawet maszyny przenośne do suszenia, które okazują się optymalnym rozwiązaniem dla rolników, którzy stosują niewielkie przeroby – ciąg dalszy .

Przy ładunku przydaje się silos spedycyjny – przejdź do araj-realizacje.
Po wysuszeniu ziarno kukurydzy jest przechowywane w specjalnych zbiornikach. Optymalnie w podobnych przypadkach spisuje się silos spedycyjny. Ten typ silosu odnajdzie się wspaniale, gdy zamierza się http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe przesypywać ziarno do pojazdów. Rzeczone silosy bywają dopasowane do dużych wozów, przez co załadunek odbywa się bez najmniejszych problemów, w komfortowych i bezpiecznych dla ziarna warunkach. W przypadku, kiedy chce się postawić na terenie swego gospodarstwa silos spedycyjny, potrzeba poszukać jednostki, która trudni się projektowaniem maszyn i systemów do obróbki ziarna.

To bardzo istotne, żeby zebranym zbożom zagwarantować odpowiednie warunki, gdyż w innym wypadku będą się psuć, a to wiąże się ze znacznymi stratami.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.