Jeśli pragniesz zagwarantować swoim maszynom najlepsze warunki pracy, zatroszcz się o właściwy smar

27 kwietnia, 2022
Dla efektywnej i dobrej pracy istotne okazuje się utrzymanie urządzeń w optymalnej formie, regularna konserwacja i troszczenie się o części, które są najmocniej narażane na awarie, korozję i działanie czynników zewnętrznych. W wypadku wszelkich aparatur zawierających łożyska, gwinty czy łańcuchy kluczowe bywa smarowanie.

maszyny

Autor: Lanà
Źródło: http://www.flickr.com
Smarowanie pomaga zmniejszyć zużycie oraz zapewnia ochronę

Głównym celem używania preparatów smarujących jest zabezpieczanie poszczególnych elementów przed zużyciem, zabrudzeniem zanieczyszczeniami, które mogą powodować wadliwe działanie lub awarię, jak również przed korozją. W pewnych sytuacjach smar pozwala też odprowadzić nadmiar ciepła. Staje się to szczególnie ważne, gdy praca elementu ma miejsce w warunkach naprawdę ciężkich, czyli chociażby przy skrajnych temperaturach czy w agresywnym środowisku.

W trudnych warunkach kup smar najlepszej jakości

Jeśli praca sprzętu albo jego części toczy się w naprawdę ciężkich warunkach, trzeba zrezygnować z preparatów konwencjonalnych i zdecydować się na smar (https://www.arapneumatik.pl/k-196-smarownice-naolejacze-sprezonego-powietrza-parker-origa) o specjalnie skomponowanej recepturze, jak na przykład mobil nuto h.

części

Autor: Umberto Brayj
Źródło: http://www.flickr.com
W gamie produktów tej firmy są najwyższej jakości preparaty, które doskonale spisują się w przypadku pracy pod wysokim ciśnieniem, w bardzo wysokich albo niskich temperaturach, jak również w ciężkich chemicznych środowiskach. Kompozycja takich smarów opiera się na olejach mineralnych, syntetycznych czy silikonowych, a w niektórych przypadkach urozmaicona jest specjalnymi dodatkami, jak chociażby dwusiarczek molibdenu. Zobacz również:

Znajdź smar na miarę swoicsmar (kliknij i sprawdź)trzeb

W ofercie marki Molykote znaleźć można smary odpowiednie dla licznych aparatur sprzętów i urządzeń. Wśród nich znajdują się wysokiej jakości pasty do śrub, smary do łożysk i smary do łańcuchów i przekładni. W asortymencie nie brak również smarów, które mogą być stosowane w urządzeniach przeznaczonych do produkcji żywności i smarów do elementów plastikowych. Oferta firmy ciągle jest poszerzana i ulepszana, dzięki czemu jej smary mogą zadowolić najbardziej wymagającego kontrahenta.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.