Jakie istnieją typy taśm opakowaniowych? Jakie wybierać, by były najbardziej solidne, jak najbardziej dobrane do naszych potrzeb?

19 grudnia, 2022
Gdy kupujemy taśmę powinniśmy na pewno zwrócić uwagę na szerokość taśmy, ale także jej długość, która znajduje się na roli, jest niezwykle istotna. Spora ilość jaka jest zawinięta na małej szpuli powoduje, iż bardzo mało miejsca ma powierzchnia magazynowa.

pakowanie z taśmą

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na ilość oraz tego jakiego rodzaju to mają być taśmy (dowiedz się więcej o ofercie taśm nierdzewnych-> http://www.aner.com.pl/prod/tasmy-nierdzewne-weglowe) opakowaniowe, przed nabyciem zawsze warto skonsultować się z producentami lub firmami, które specjalizują się w sprzedaży. Najbardziej popularne są taśmy polipropylenowe. Umożliwiają precyzyjne, bezpieczne a jednocześnie estetyczne pakowanie (sprawdź urządzenia do pakowania) każdego materiału oraz wzmocnienie ładunków. Do pakowania towarów taśmami tego rodzaju są wykorzystywane urządzenia automatyczne oraz ręczne. Taśmy polipropylenowe możemy połączyć za pomocą spinek drucianych, blaszanych a także przez zgrzewanie. Następny typ to taśmy poliestrowe, są to modele bardzo nowoczesne. Związane są ze stabilnym, trwałym oraz bezpiecznym wiązaniem ładunków paletowych. Najkorzystniej wiązać je za pomocą urządzeń ręcznych, półautomatycznych i automatycznych – polecana strona.

Bardzo dobra w tym celu jest metoda zgrzewania. Tego typu taśmy posiadają bardzo dużo pozytywów. Są bardzo wytrzymałe i elastyczne, odporne na czynniki atmosferyczne, takiego rodzaju jak słońce czy wilgoć, ale również środki chemiczne. Nie mają ostrych krawędzi, są ekonomiczne, tak więc taśmy będzie wystarczać na rzeczywiście długo. Są również przyjazne dla środowiska. Jeszcze inny rodzaj to taśmy stalowe, które były bardzo często stosowane przed upowszechnieniem się taśm PET.

paczka zabezpieczona taśmą

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Przez cały czas jednak jest to taśma dość popularna oraz wykorzystywana przy ładunkach ciężkich, zwłaszcza jak mówimy o artykułach metalowych, drewnianych oraz ceramicznych. Zupełnie innym rodzajem, jaki staje się coraz bardziej powszechny jest folia stretch – przeczytaj dodatkowe informacje. To niezwykle wytrzymały materiał do pakowania, jest niezwykle uniwersalny. Ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, ale nie tylko. Razem ze znaczącym rozwojem firm zajmujących się handlem, logistyką, ale i rolnictwem, zapotrzebowanie na te folie jest bardzo duże. Dobrze rozpatrzyć zakup właśnie takiej folii, gdyż jest ona bardzo komfortowa w użyciu, przez co można oszczędzić czas na pakowanie. A to bez wątpienia bardzo pomaga w pracy.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.