Silosy lejowe małe i duże i suszarnie do ziarna

Styczeń 31, 2019
Silosy lejowe, oferowane przez sporo naszych firm, są osiągalne w różnych pojemnościach, zarówno niedużych, jak i dużych. W zależności od danej firmy, rodzaje i pojemności silosów lejowych mogą się od siebie odróżniać. W asortymencie przykładowych przedsiębiorstw możemy odszukać silosy lejowe o objętości 95 ton a nawet takie, jakich objętość wynosi aż 1000 ton! Szeroka rozpiętość silosów lejowych sprawia, że Klienci posiadają ogromną szansę na odszukanie tego, co będzie im odpowiadać w stu procentach.

silosy-na-ziarno-obrazek

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Silosy lejowe mają istotne zastosowanie w rolnictwie, bowiem służą do gromadzenia ziarna (Przedsiębiorstwo Araj). Co więcej wykonują też funkcję silosów buforowych, które mieszczą się przy czyszczalniach i suszarniach ziarna. Mają celowo skonstruowany lej (zazwyczaj pod kątem 45 stopni), jaki pozwala na rychłe i nadzwyczaj łatwe opróżnienie silosu z ziarna. Do tego każdy typ ma specjalny system napowietrzania, co oddziałuje na perfekcyjną jakość ziarna. Silosy lejowe zdołają być sporządzone z materiałów różnego typu, sporo firm oferuje silosy ze stali konstrukcyjnej z cynkiem – renomowany producent silosów lejowych. W wyposażeniu standardowym silosów zwykle mieści się właz (rekomenduję włazy dachowe Mercor S.A.) dachowy i boczny z podestem, system ofiarowany do napowietrzania silosu, i także wywietrzniki dachowe oraz drabinka wejściowa. Co więcej w skład standardowego zestawu wchodzi też zestaw specjalnych kotew, jaki mocują silos lejowy z fundamentem.

Suszarnie do ziarna częstokroć wykorzystane są przez niewielkie i średnie gospodarstwa rolne. W suszarniach można suszyć różne typy ziarna, takie jak na przykład pszenica, owies czy też kukurydza. W asortymencie firm mieszczą się suszarnie do ziarna rozmaitego typu, takie jak suszarnie ofiarowane do pracy stałej albo suszarniesuszarnie (pokaż więcej suszarnie do ziarna)łem wodnym. Suszarnie ofiarowane do pracy ciągłej charakteryzuje wysoki zasyp, i także równomierne i płynne suszenie ziarna. Przeznaczone są one w większości wypadków dla dużych przedsiębiorstw a gospodarstw. Suszarnie z kotłem wodnym wyposażono w instalacje kominkowe oraz wodne, dzięki nowomodnym technologiom zezwalają one na dużą redukcję kosztów, nawet do 75 procent.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.