Silosy lejowe małe i duże i suszarnie do ziarna

29 marca, 2023
Silosy lejowe, oferowane przez sporo naszych firm, są osiągalne w różnych pojemnościach, zarówno niedużych, jak i dużych. W zależności od danej firmy, rodzaje i pojemności silosów lejowych mogą się od siebie odróżniać. W asortymencie przykładowych przedsiębiorstw możemy odszukać silosy lejowe o objętości 95 ton a nawet takie, jakich objętość wynosi aż 1000 ton! Szeroka rozpiętość silosów lejowych sprawia, że Klienci posiadają ogromną szansę na odszukanie tego, co będzie im odpowiadać w stu procentach.

silosy-na-ziarno-obrazek

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Silosy lejowe mają istotne zastosowanie w rolnictwie, bowiem służą do gromadzenia ziarna (Przedsiębiorstwo Araj). Co więcej wykonują też funkcję silosów buforowych, które mieszczą się przy czyszczalniach i suszarniach ziarna. Mają celowo skonstruowany lej (zazwyczaj pod kątem 45 stopni), jaki pozwala na rychłe i nadzwyczaj łatwe opróżnienie silosu z ziarna. Do tego każdy typ ma specjalny system napowietrzania, co oddziałuje na perfekcyjną jakość ziarna. Silosy lejowe zdołają być sporządzone z materiałów różnego typu, sporo firm oferuje silosy ze stali konstrukcyjnej z cynkiem – renomowany producent silosów lejowych. W wyposażeniu standardowym silosów zwykle mieści się właz (rekomenduję włazy dachowe Mercor S.A.) dachowy i boczny z podestem, system ofiarowany do napowietrzania silosu, i także wywietrzniki dachowe oraz drabinka wejściowa. Co więcej w skład standardowego zestawu wchodzi też zestaw specjalnych kotew, jaki mocują silos lejowy z fundamentem.

Suszarnie do ziarna częstokroć wykorzystane są przez niewielkie i średnie gospodarstwa rolne. W suszarniach można suszyć różne typy ziarna, takie jak na przykład pszenica, owies czy też kukurydza. W asortymencie firm mieszczą się suszarnie do ziarna rozmaitego typu, takie jak suszarnie ofiarowane do pracy stałej albo suszarnie SD z kotłem wodnym. Suszarnie ofiarowane do pracy ciągłej charakteryzuje wysoki zasyp, i także równomierne i płynne suszenie ziarna. Przeznaczone są one w większości wypadków dla dużych przedsiębiorstw a gospodarstw. Suszarnie z kotłem wodnym wyposażono w instalacje kominkowe oraz wodne, dzięki nowomodnym technologiom zezwalają one na dużą redukcję kosztów, nawet do 75 procent.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.