Tektura i jej użycie w różnych gałęziach przemysłu jako opakowania oraz nie tylko

28 kwietnia, 2021
Tektura to najgrubszy surowiec papierniczy, nawet do 11 mm grubości. Powstaje dzięki połączeniu paręnastu warstewek masy papierniczej.
Do wyprodukowania kartonu wykorzystuje się włókien ścieru drzewnego jak też makulatury.

Karton to wyrób nie nadający się do zapisywania.

Poszukujesz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa rekuperacja wrocław na pewno Cię zaciekawi, ponieważ są tam wiele bardzo ciekawych danych.

Pośród odmian tektury rozróżnia się: brązową, szarą, jak też techniczną. Prócz tego rozróżnia się opakowania z tektury falistej, jakie powstają z połączenia kilku warstewek papieru papierową falą, sprawiającą podniesienie sztywności arkusza a także tekturę lITą. Tektura bywa przede wszystkim wykorzystywana do produkcji kartonów zbiorczych. Ze względu na rodzaje fali w kartonach trzywarstwowych rozróżnia się tzw. fale B, fale C i fale E. Są także tektury pięciowarstwowe, powstające z zestawienia wymienionych rodzajów fal – przejdź do producenta opakowań tekturowych.

beton

Autor: Lafarge Beton
Źródło: Lafarge Beton
Tektura falista ma użycie w wytwórczości rozlicznego wariantu funkcjonalnych zapakowań. Do czego możemy wykorzystać tekturę? Jest ona idealna m.in., do napełniania powierzchni, ochrania kąty i powierzchnie. Może służyć jako wyściółka jak też nadaje się do opakowywania jak też przykrywania. Budowlańcy często znajdują użycie tektury w szeroko pojętych robotach malarskich oraz budowlanych. Tektura falista (tektura dwuwarstwowa) to znakomity materiał chroniący przed uszkodzeniami na przykład parkiety. Dzięki swoim cechom jest stosowna do przechowywania oraz transportu na przykład przeprowadzki. Ponieważ rynek w swej propozycji ma różne rodzaje tektury więc może pojawić się ambaras z wyborem tejże konkretnej.

Sprawdź moje hiperłącze (https://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-holandii) – tam oczekuje na Ciebie kolejna dawka super postów. Nie zwlekaj! Będzie fajnie, jeżeli napiszesz swą opinię.

Warto zaakcentować, iż wybór powinien być uzasadniony późniejszym przeznaczeniem powstałego z tektury np. zapakowania.

Jako kryterium doboru możemy wziąć masę wyrobu, wtedy będzie oczywiste, iż do takiego musi zostać użyta mocniejsza tektura, natomiast do lżejszych cienka. Producent opakowań tekturowych ma w ofercie rozmaitej grubości tekturę.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.