Jakim sposobem znaleźć wytrzymałe blachy trudnościeralne Hardox?

7 października, 2020
Hardox jest światowym punktem odniesienia w zakresie blach trudnościeralnych. Materiały Hardox są stworzone do używania ich w trudnych warunkach. Skały, węgiel, złom i inne podobne czynniki nie są w stanie wyrządzić trwałej szkody trudnościeralnym blachom Hardox. Blachy Hardox produkowane są w kilku: gatunkach; rozmiarach jak i twardościach.

Do najbardziej typowych rodzajów ścierania zalicza się ścieranie ślizgowe i uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami – powodują ścieranie zw.z zgniataniem, które jest jednym z podstawowych typów ścierania. Każdy produkt jest specyficzny i w różnym stopniu przyczynia się do powstawiania uszkodzeń zw. z określonym typem ścierania. Twardość to własność, która zapewnia świetną ochronę przed zużyciem w czasie okresu eksploatacji blach Hardox.Twardość minimalizuje zużycie, gdyż krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w ciężką powierzchnię.

Nie czekaj! Jeśli interesuje Cię nasz wpis, to następny ciekawy wpis (http://www.fmk.pl/) znajduje się w poniższym linku. Napisz nam swój wniosek – będzie nam niebywale przyjemnie.

Twardość nie jest tylko powierzchniowa, ale odznacza całą strukturę produktów Hardox. Proces recyklingu, w tym fragmentacja odpadów, stawia spore wymagania przed sprzętem –

Blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli stosowane tworzywa zużywają się za szybko, oznacza to też spore koszty. By utrzymać produktywność i konkurencyjność, podstawowym jest użycie solidnych materiałów. Rozwiązaniem w tym wypadku mogą być blachy Hardox. Hardox znakomicie sprawdzają się podczas drogowych prac budowlanych. Robienie wykopów jak i transport materiału to codzienne czynności prowadzące do zużycia sprzętu. Poprzez zastosowanie stali Hardox do produkcji elementów eksploatacyjnych oraz maszyn można znacznie zaoszczędzić czas za sprawą zwiększonej ładowności, co z kolejno przyśpiesza oddanie drogi do użytku. Prace wykonywane w kopalniach odkrywkowych oraz kamieniołomach stawiają wysokie wymagania przed sprzętem. Pójście na kompromis co do ochrony przed ścieraniem może okazać się kosztowne. Blachy Hardox to znakomite korzyści dla przemysłu górniczego i wydobywczego na każdym etapie produkcji.

Blacha metalowa

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com
Blacha trudnościeralna Hardox to znana i ceniona stal na świecie. Wyjątkowe własności tych blach polegają na:niesamowitych właściwościach wytrzymałościowych i optymalnych tolerancjach wykonania pomimo twardości. Blachy trudnościeralne Hardox można przycinać, przy użyciu techniki cięcia na gorąco albo na zimno. Metoda cięcia na zimno, to cięcie strugą wodno-ścierną, przycinanie, szlifowanie. Sprawdź szczegóły: .
Sposób na gorąco to cięcie (bezpłatny dostęp) tlenem, plazmowe cięcie blach oraz cięcie laserem.
Docięte blachy mogą też być wiercone, gwintowane, frezowane, jak również zwijane do różnorodnych kształtów na przykład kręgów, rur lub lejów itp.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.